reklama

První smartphone se Sailfish OS představen

První smartphone se Sailfish OS představen
2013-05-20T12:18:58+01:00
• 20. 5. 2013
3

Ke konci minulého roku jsme mohli být svědky představení nového mobilního operačního systému Sailfish OS od společnosti Jolla, který vychází z MeeGo. Je zde kladen hlavní důraz na gesta a zatím jsme mohli vidět ukázky jen na smartphonech, které byly upraveny pro běh Sailfish OS. Nyní společnost Jolla představila první smartphone určený výhradně pro nový systém.

wide_Jolla_devices

Displej novinky má úhlopříčku 4,5 palce, ale zatím nám není známo rozlišení. Můžeme předpokládat, že zde bude HD. Výkon zajišťuje dvoujádrový procesor a interní paměť je 16 GB, přičemž se dá rozšířit o micro SD karty. Kapacita baterie není známa, ale je zde možnost výměny. Nechybí zde podpora 4G sítí, ale to závisí na konkrétních trzích. Na zadní straně najdeme 8MPx foťák s autofokusem.

Bohužel společnost Jolla neuvedla kompletní technické specifikace, na které si budeme muset počkat. Oficiální začátek prodeje je stanoven na konec tohoto roku, přičemž již nyní byla zveřejněna cena. Budete si muset připravit 399 eur, přičemž zde není započítána daň. V tuto chvíli je osud nového systému a tohoto smartphonu nejasný, ale dle oficiálních stránek zde bude kompatibilita s aplikacemi pro systém Android.

presentation-03_verge_super_widepresentation-07_verge_super_wide presentation-09_verge_super_wide presentation-13_verge_super_wide presentation-15_verge_super_wide

Zdroje: theverge.com, join.jolla.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

…smartphone s Sailfish? Nemá to být „se Sailfish“?

Přemysl Vaculík

VIP 20. 5. 2013, 19:01

Díky, upraveno.

Chtěl bych… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim