reklama

Paranoid Android Halo – notifikace na steroidech si můžete vyzkoušet aktualizováno

Paranoid Android Halo – notifikace na steroidech si můžete vyzkoušet [aktualizováno]
2013-05-05T08:18:28+02:00
• 5. 5. 2013
2

Aktualizováno 5.5.

Tým kolem Paranoid Android slíbil, že tato novinka v oblasti notifikací se v dohledné době dostane ven v některé verzi jejich upraveného systému Android. Možná ani nikdo nečekal, že by se tak stalo nějak brzy, ale již nyní si můžete vyzkoušet Halo na několika zařízeních. Konkrétně se tedy jedná o OppoFind 5,  Nexus 4, Nexus 7, Nexus 7 3G  a Galaxy Nexus (GSM).  Samozřejmě musíme upozornit, že se jedná jen o betu a některé funkce mohou dělat problémy. Konkrétně u nové verze systému nejde foťák. Proto by měl testovat jen zkušenější uživatel. Pokud se tedy rozhodnete pro vyzkoušení, přikládáme odkazy ke stažení Paranoid Android.

V tuto chvíli je u této verzi Paranoid Android kompletně dokončen systém Halo, kde se muselo zasáhnout do framworku Androidu. Následovat bude ladění výkonu a možnost přepínání mezi běžnými notifikacemi a Halo. Tudíž do stabilní verze zbývá ještě nějaký čas a je těžké odhadnout, kdy bude vše hotovo.

Původní článek

Tým kolem Paranoid Android překvapil svým pojetím multitaskingu u své verze Androidu. Doslova mění pohled na miniaplikace, ale jednalo se jen o předzvěst další novinky. Nyní konečně dostáváme ochutnat novou funkcionalitu, která vypadá naprosto úžasně. Jmenuje se Halo a tentokrát chtějí změnit pohled na notifikace.

Paranoid Android - HALO - Hands-On - YouTube

Pokud jste se neubránili aktualizacím aplikací od Facebooku, mohli jste vyzkoušet Chat Heads (Okénka chatu). Jedná se vlastně o plovoucí notifikace aplikace Messenger, které slouží jako miniaplikace pro samotnou konverzaci. Zároveň ale nedochází k přerušení aplikace, se kterou pracujete, jelikož Facebook chat jen překrývá rozdělanou práci. Právě zde se nechali vývojáři z Paranoid Android inspirovat a vytvořili Halo.

Jednoduše se dá popsat tato novinka jako notifikace a Chat Heads na steroidech. V malém kolečku na displeji se vám zobrazí notifikace na Facebook Messenger, GTalk, Gmail nebo cokoliv jiného. Po jednom kliknutí se vám zobrazí malé okénko, kde můžete zareagovat, a to i v případě Gmailu. Zároveň ale nemusíte přerušovat svou práci. Než zdlouhavě popisovat Halo, raději se podívejte na video. Sice je v angličtině, ale dá se z něj jednoduše pochopit, co je to Halo.

Prozatím je vše ve fázi vývoje a první verze systému s touto novinkou se dostane ven v brzké době. Zřejmě se stává Paranoid Android jednou z nejpokročilejších komunitních verzí systému Android.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Bohužel jsem nepřišel na to, jak to spustit v Tablet UI :(

Majk Chobola

3. 5. 2013, 12:34

Wow! Multitasking nabírá nových rozměrů!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat