reklama

Na HTC HD2 se testuje systém Firefox OS

Na HTC HD2 se testuje systém Firefox OS
2015-01-06T17:48:38+01:00
• 10. 5. 2013
1

Svět mobilních telefonů je různorodý a je těžké spočítat, kolik vlastně existuje modelů. Ovšem je zde jeden, který již získal označení legendy. Samozřejmě mluvím o HTC HD2, o kterém mohu říci, že se jedná o dědečka všech smartphonů. Tento model byl uveden v roce 2009 se systémem Windows Mobile 6.5 Professional. Za poslední čtyři roky se na tomto mobilu vystřídalo neuvěřitelné množství operačních systémů a z poslední doby mohu jmenovat například Windows RT.

Boot-to-Gecko-OS-by-Mozilla

Do jisté míry je tento mobil nesmrtelný, a to hlavně díky komunitě XDA Developers, která se stará o různé modifikace a úpravy systémů. Tentokrát si na HTC HD2 našel cestu Firefox OS, který se teprve chystá do ostrého prodeje. Je pravdou, že tento systém nevyžaduje nijak ohromující specifikace zařízení. Bohužel nic není bez chyb a zatím se nejedná o úspěšný port. Objevují se problémy s detekcí SIM karty, problémy jsou v oblasti zvuků a samotná kamera funguje, když se jí zachce.

6

Samozřejmě se jedná o prvotní problémy a možná vývojáři předstihnou oficiální start prodeje modelů s Firefox OS v podání mobilního operátora Telefónica.

Zdroj: forum.xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jaroslav Borovský

10. 5. 2013, 10:37

Možná to v budoucnu zkusím, přece jen hd2 a android jede docela pomalu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim