Android nabídne možnost přihlášení jako host

Android nabídne možnost přihlášení jako host
2013-05-31T10:04:28+02:00
• 31. 5. 2013

Androidí tablety nedávno získaly možnost více uživatelských účtů. Na smartphonech byste tuto funkci hledali marně. Zřejmě dojde ke změnám a něco podobného se dostane i do mobilů – tablety by neměly zůstat stranou. Bude se jednat o speciální režim, kdy se bude moci kdokoliv přihlásit do systému Android.

phpsjgkel

Možná vás ihned mohlo napadnout, že by takto mohl kdokoliv využívat vaše zařízení. Naštěstí zde bude několik bezpečnostních pravidel a navíc se má jednat o takzvaný režim host. To by mělo znamenat, že takové přihlášení nebude možné provést bez vědomí majitele smartphonu nebo tabletu. Součástí bude i režim inkognito, kdy se nebudou zaznamenávat jakékoliv informace o hostovi, nebo aspoň budou okamžitě smazány po jeho odhlášení. Sám Sundar Pichai se k tomuto tématu vyjádřil následovně.

„You’re completely not signed-in, and we don’t know anything about you. We do want more things like that, though. From a security, child safety, etc. standpoint. Chrome OS lets you be a guest user. We’re working on things like that on Android.“

„Nejste nijak přihlášení a my o vás nic nevíme. Ale chceme víc věcí jako tohle. Z pohledu zabezpečení, bezpečnosti dětí a tak dále. Chrome OS vám dovolí užívání v módu hosta. Pracujeme na podobné funkcionalitě i pro Android.“

V tomto ohledu by to mohlo znamenat i další možnost pro uživatele, jak pracovat se svým zařízením. Samozřejmě zde není řečeno, v jaké verzi systému by se tento režim mohl objevit. S největší pravděpodobností si počkáme a verze Androidu 4.3 bude obsahovat minoritnější úpravy.

Zdroj: pocket-lint.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat