reklama

Webový Google Babel na fotografiích

Webový Google Babel na fotografiích
2013-05-15T07:15:10+01:00
• 9. 4. 2013

Již dlouho se spekuluje o nové komunikační službě Babel od Googlu, která by měla sjednotit současné varianty a možnosti, jenž jsou nabízeny – GTalk, Hangout a Pokec. I naši čtenáři si stěžovali na jejich roztříštěnost. Snad se letos dočkáme třeba na konferenci Google I/O 2013, ale pro dnešek zde máme další snímky a screenshoty, které ukazují současnou údajnou podobu Google Babel, což by měl být zatím jen pracovní název.

nexusae0_Babel-hangout-edited-580-90_thumb

Tentokrát se jedná o webové rozhraní, které by mělo nahradit současné verze všech služeb. Ačkoliv musíme být skeptičtí ke všem únikům, tak je zde minimálně jeden důkaz, dle kterého by se mohlo jednat o reálnou podobu. V první řadě zde máme podstatně re-designovaný vzhled chatu, kde najdeme spoustu možností, ale převážně vás zaujmou různé obrázky a „smajlíci“, což možná působí až moc hravě.

nexusae0_Babel-Chat-580-90_thumb

Samotný chat je nyní designovaný do úhlednější formy a nepůsobí stroze jako dnešní podoba GTalku. Nechybí zde ikona pro Hangout, kde odhaduji, že se stávající konverzace přepne do podoby s videokonferencí a vše, co bylo rozepsáno, zůstane na očích. Zajímavostí bude i druhá položka, která nasvědčuje tomu, že budete moci přidat lidi do konverzace. Tudíž zde máme zřejmě skupinový chat. Na závěr nechybí ani nastavení, které je prozatím poměrně chudé. Možná zajímavost na konec, je zde tlačítko pro zaslání fotografie, kde můžeme počítat s podobnými možnostmi jako u Google Plus.

nexusae0_babel_settings-580-90_thumb

Ačkoliv se může jednat jen o povedenou práci grafika, je zde jeden zmíněný důkaz, který aspoň minimálně napovídá, že zde máme reálnější důkazy. Tím je snímek obrazovky od jiného zdroje, který byl zaslán do „Chromium bug tracker“. V pozadí za oknem se nachází otevřený chat, jehož grafika by minimálně odpovídala dnešním snímkům.

8cc4b440-0658-4b41-8b85-3c527b6b45cf

Nyní si musíme počkat, jestli se tyto informace potvrdí. Samozřejmě budeme vyhlížet další novinky, které by nám napověděly nebo ukázaly, jak bude vypadat mobilní klient. Zatím nemáme tušení, jestli se bude jednat o novou aplikaci, nebo dojde k aktualizaci Pokecu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim