reklama

Viber má kritickou chybu – týká se Sony, Samsungu, HTC a Nexusu 4 videa

Viber má kritickou chybu – týká se Sony, Samsungu, HTC a Nexusu 4 [videa]
2013-04-26T06:39:39+02:00
• 26. 4. 2013

V poslední době jsme si mohli všimnout, že některé společnosti mají se svými mobily dosti velké komplikace, jelikož zamykací obrazovky nepracují tak, jak by měly. Většinou se jedná o smartphony s Androidem, ale těmto problémům se nevyhnul ani systém iOS od Applu. Ačkoliv v tuto chvíli vše utichlo a někteří získávají opravené verze, tak se objevuje další závažná chyba, ale tentokrát se vyskytuje jen na zařízeních, která mají nainstalovanou aplikaci Viber.

viber-flaw-demo-640x377

Ta slouží k VoIP telefonování a posílání zpráv, přičemž již pokořila metu 100 miliónů stažení. Společnost Bkav Internet Security objevila, že Viber obsahuje dosti kritickou chybu, která se dá využít pro prolomení zamykací obrazovky. Tudíž smartphone, u kterého se chcete dostat do systému, musí mít nainstalovanou aplikaci Viber. Následně vám stačí, abyste měli na svém mobilu taktéž tuto službu. Postup pro prolomení není stejný u všech mobilů, ale již nyní se objevilo, že postiženy mohou být smartphony od Samsungu, HTC a Sony. Do výčtu zařízení se navíc dostal i Nexus 4.

V tuto chvíli je k dispozici jen jedno vyjádření společnosti Viber, které je poněkud zvláštní. Radí uživatelům, aby vypnuli vyskakující pop-up notifikace v nastavení aplikace. Zřejmě v následných dnech nebo týdnech můžeme očekávat opravu. Nyní se již podívejte na několik videí, kde jsou ukázána zařízení, do kterých se můžete jednoduše dostat.

Samsung Galaxy S II

HTC Sensation XE

Sony Xperia Z

Google Nexus 4

Zdroj: arstechnica.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim