reklama

HTC je zpět a očekává se významný růst příjmů

HTC je zpět a očekává se významný růst příjmů
2013-04-16T10:43:16+02:00
• 16. 4. 2013

HTC se nedávno pochlubilo svými finančními výsledky za první kvartál tohoto roku, z čehož jasné vyplývalo, že došlo k výraznému poklesu. Konkrétně se jednalo o 98% pokles příjmů ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Vše bylo přisuzováno ke zdržení prodeje modelu One, od kterého si tchajvanská společnost slibuje vzkříšení celé značky.

htc_one_white

Zdržení mělo být způsobeno problémy na straně dodavatelů součástek, které se hlavně odrazily na foťáku s ultrapixely. Během března mělo být vyrobeno a dodáno pouze 300 000 kusů smartphonu a na základě neoficiálních informací by se mělo číslo zvednout na 1,2 milionu v dubnu. V květnu se počítá s dodávkou 2 miliónů kusů. Zdroje hovoří o nastartování celé výroby a HTC by mělo být schopno pokrýt většinu poptávky. Samozřejmě se očekává, že již nebude docházet ke zdržení.

Díky těmto kladným zprávám se ozývají i analytici, kteří odhadují vyšší příjmy za druhý kvartál tohoto roku. Mluví se o 50% skoku směrem nahoru, ale je těžké odhadnout, jak vysoké budou čisté zisky. Dá se očekávat, že číslo nebude tak nízké, jako bylo v Q1 (2.8 milionu dolarů). Prozatím si musíme počkat na první výsledky za toto období, ale možná se začíná blýskat na lepší časy. K lepším číslům by mohl pomoci i model HTC First s Facebook Home.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat