reklama

5 aplikací ze storu: pomocníci a hry pro iOS

5 aplikací ze storu: pomocníci a hry pro iOS
2013-03-13T10:31:06+01:00
• 13. 3. 2013

Na App Store se v poslední době objevila velká spousta nových a zajímavých aplikací, které byste určitě neměli přehlédnout. Podívejte, které nejzajímavější aplikace vývojáři všemožných společností vypustili na světlo světa:

1.Photoshop Touch

pstouch-phone-1-600x375

Mezi spoustou grafických editorů pro iOS zařízení je skoro nemožné vybrat ten, který by dokázal alespoň z části zastoupit například známý Photoshop. V tomto případě není nutné se rozmýšlet, protože Adobe před pár dny vydal Photoshop Touch, dříve dostupnou pouze pro Android tablety.

Přestože za tuto aplikaci zaplatíte necelých pět dolarů, získáte kromě běžných funkcí,  známých především z první aplikace Photoshop pro iOS zařízení, i některé možnosti PC verze. Mám tím na mysli především vrstvy, se kterými můžete pracovat právě stejně jako na počítači.

Spíše než tyto funkce je ještě zajímavější synchronizace projektů mezi zařízeními, kdy dostanete k účtu Adobe Creative Cloud zdarma 2 GB místa pro fotografie a obrázky z Photoshop Touch.

Aplikace dostupná pouze pro iPhone 4s, iPhone 5 a iPody Touch nové generace vás vyjde na 4,99 $, místo 8,99 $, které zaplatíte za verzi pro iPad.

2. Real Racing 3

Upcoming-Real-Racing-3

Určitě jste zaregistrovali, že před nedávnem vypuštěná hra Real Racing 3 sklízí ohromný úspěch. Třetí díl realistických závodů je oproti svým předchůdcům zcela zdarma, pouze s všudypřítomným upozorňováním na možnost dokoupit si za pár centů vylepšení pro vaše auto. Stejně jako u většiny závodních her jezdíte na několika tratích po celém světě; za peníze vydělané závoděním si pořizujete nová auta a jejich vylepšení a opravy.

Ovládání vám vysvětlí rychlý tutorial, během kterého se dozvíte, že akcelerace je automatická, brzdíte dotykem kamkoli na obrazovku a směr jízdy ovládáte otáčením telefonu. Komu by toto nastavení nevyhovovalo, může si v nastavení na obrazovku přidat jak plynový pedál, díky kterému budete mít pod kontrolou svou rychlost, ale i elektronický volant, jehož otáčením nahradíte gyroskop telefonu.

Zajímavý je také Time-shifted multiplayer, který pomocí Game Center porovnává vaše výsledky s vašimi přáteli, takže pravé soutěžení vypukne ve chvíli, kdy vám aplikace oznámí, že jste právě ztratili první místo za nejrychleji odjetý závod. Bohužel toto je jediná možnost hraní více hráčů, takže těšíte-li se na závodění více lidí v reálném čase, Real Racing 3 vás v tomto případě zklame.

logo-app Real Racing 3 Developer Zdarma iOS

 3. Crazy Taxi

crazy-taxi-ss-600x400

Čtenáři starší 15 let si jistě vzpomenou na legendární hru Crazy Taxi, která se objevila na začátku tohoto milénia. Nedávno jste však mohli zpozorovat její příchod na iOS. Celé město i s rušným provozem se přesunulo na obrazovky iPhonů a iPadů za cenu 4,49 $. I v mobilní verzi je vaším úkolem dopravit zákazníka na požadované místo v co nejkratším čase a s co nejvíce kaskadérskými triky na kontě.

Váš taxík ovládáte tlačítky na obrazovce, kde najdete i počítadlo bodů a čas, který jste již jízdou strávili.

logo-app Crazy Taxi Classic Developer Zdarma iOS

 4. Mailbox

Komu nevyhovuje standardní mailová aplikace pro iOS, má na výběr z opravdu velkého množství dalších emailových klientů. Většina pořádných je však zpoplatněna, kolikrát nemalými částkami. Mailbox je však zcela zdarma, musíte si na něj ale počkat. Přestože spousta lidí ho již nějakou dobu používá, pro udržení stability serverů se musíte pro stáhnutí zapsat do pořadníku, který je streamován přímo do Mailboxu, takže máte přehled, kolik lidí je ještě před vámi.

Jakmile se dočkáte, stáhne se vám zbytek aplikace – emailový klient a připomínky v jednom. V Mailboxu totiž můžete pomocí gest přesunout email podle potřeby do různých kategorií podle toho, jestli už jste zprávu vyřídili, nebo vás to teprve čeká. Musíte-li tedy ještě s emailem nějak nakládat, nastavíte si, kdy nastane doba upozornění. Dalšími gesty můžete změnit pořadí emailů nebo je smazat.

Mailbox zatím funguje pouze s gmail účtem, ale podle informací od samotných vývojářů se pracuje i na rozšíření pro další poskytovatele.

 5. Sunrise

Jako samotný kalendář pro iPhone poslouží nová aplikace Sunrise, která, přestože je zdarma, nabízí plnohodnotné používání, dokonce bez jakýchkoli reklam. Slouží nejen jako běžný offline kalendář, ale po přihlášení dokáže stáhnout data z Google kalendáře a z Facebooku. Zajímavé je prostředí aplikace, které je přehledné a skýtá mnohé překvapení. Aplikaci totiž můžete ovládat pomocí gest, díky kterýmž se jednoduše přesunete například do dalšího měsíce, na přehled vašich nadcházejících událostí nebo k vytvoření nové události.

Možná nejzajímavější část je bohužel pouze v angličtině, ale jestli ani to vám nedělá problém, Sunrise má pro vás další překvapení. Napíšete-li totiž například větu „Dinner with Kelly today at 9 am“, aplikace pochopí, že plánujete večeři na dnešní devátou hodinu večerní, zapíše to mezi další události a pošle Kelly pozvánku.

Kalendářem procházíte posunem nahoru a dolů, kdy vám pro orientaci v datech slouží část kalendáře v horní části obrazovky. Ta se mění podle toho, v jaké části výpisu událostí se zrovna nacházíte. Sunrise také dokáže spolupracovat s dalšími aplikacemi, jakou jsou například Google Maps, kam vás aplikace přepne v případě, že je k události připsána i adresa.

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim