Domů » Články » Aplikace »
Pie Control je velice povedená funkce, která je součástí LMT Launcheru, jenž zahrnuje podporu gest, která můžete propojit s různými systémovými částmi, aplikacemi a dalšími funkcemi. Na LMT Launcher jako takový se dnes zaměřovat nebudu. Vybral jsem si ale jednu jeho zajímavou funkci – Pie Control, kterou možná někteří znají z custom ROM Paranoid Android.
Co to vlastně Pie Control je a co umí? Jedná se o jakési menu či rozcestník, přes který se můžete rychle dostat k systémovým funkcím, aplikacím a dalšímu obsahu ve vašem Androidu. Toto ovládací centrum si ale nejprve musíte alespoň v základu nastavit, aby fungovalo dle vašich představ.
Abyste LMT Launcher zprovoznili, potřebujete mít na vašem zařízení ROOT. Nejprve si stáhněte LMT Launcher ze stránek XDA Developers. Zde najdete informace o této aplikaci a rovněž zde naleznete seznam podporovaných zařízení, kterých je vskutku mnoho. Vzhledem k tomu, že budete instalovat aplikaci mimo Google Play, budete muset v nastavení systému povolit instalaci z neznámých zdrojů.
Hned na první obrazovce budeme muset nastavit pár věcí:
- Start/Stop TouchService – tímto spustíme samotný launcher
- Autostart TouchService – hodnota „0“ nepovoluje automatické spuštění, pokud tedy budeme chtít, aby se launcher spouštěl automaticky, musíme nastavit hodnotu „1“.
- Set gesture input – zde je potřeba vybrat vaše zařízení, aby bylo zvoleno optimální nastavení
- Activation area position – zde zvolíme, kde všude se bude Pie Control zobrazovat. Pokud budeme chtít, aby se Pie Control zobrazoval na všech stranách, zvolte hodnotu 4.
- Pie colors – zde můžeme měnit barevné schéma ovládacího centra.
- Pie inner radius – vnitřní rádius zobrazovaného půlkruhu.
- Pie outer radius – vnější rádius zobrazovaného půlkruhu.
- Show app images – pokud si do ovládacího centra přidáme aplikace, v základu se nezobrazí jejich ikony. Pokud budeme chtít, aby se zobrazovaly ikony, nastavíme hodnotu 1.
Nyní se dostáváme ke konfiguraci samotného ovládacího centra, které se nachází v záložce PIE. Ovládací centrum se skládá ze dvou úrovní. Pokud nám nebude stačit pět panelů první řady, můžeme si nakonfigurovat dalších pět panelů v řadě druhé. Každý panel pak ještě můžeme nakonfigurovat pro dlouhý stisk. Celkem tak získáme dvacet panelů, ke kterým můžeme přiřazovat aplikace, funkce systému atd.
Osobně jsem si tuto utilitku natolik oblíbil, že jsem jí nainstaloval nejen na telefon, ale i na tablet. Tudíž jsem vybavil Galaxy S II a Nexus 7 a vše šlape jak po másle. Primárně se bude Pie Control více vyjímat na mobilech a tabletech, které mají ovládací tlačítka jako součást displeje ( Nexus 4, Nexus 7 atd. ). U modelů s fyzickými ovládacími tlačítky nelze aktivovat ovládací centrum ve spodní části displeje. I tak tato aplikace nabízí hodně muziky a ještě k tomu zadarmo. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.
Supertooth Disco – výkonný bluetooth reproduktor [recenze]
Speciální edice La Fleur – SGS III a další mobily
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Jan Moravec
6. 2. 2013, 16:11Když to nainstaluju tak to je jenom jako aplikace ? nebo to je nějaká custom rom ? nechtěl bych si měnit oficialní romku za něco jiného.
Rasto Matuscin
5. 2. 2013, 15:26dobra aplikacia a ide aj na menších mobiloch ktoré su neni zozname
Antonín
3. 2. 2013, 16:28mmmooc zajimava aplikace, uz od rána se stim hraju jako díte… :)