reklama

HP – návrat do mobilního trhu? Zřejmě to zkusí s tabletem

HP – návrat do mobilního trhu? Zřejmě to zkusí s tabletem
2013-02-14T06:54:52+01:00
• 14. 2. 2013

HP se poměrně špatně proslavilo v mobilním světě. Nejde ani tak o výrobky samotné, ale spíše o celou mobilní historii u této společnosti. V roce 2010 HP odkoupilo firmu Palm za 1.2 miliardy dolarů, přičemž se počítalo s tím, že se minimálně pokusí o konkurenční boj u mobilů a tabletů. Po několika pokusech jsme se ale dočkali prohry. Mobilní telefony HP již nevyrábí a tablet se systémem WebOS se úspěšně prodával až po té, co byla ukončena jeho výroba. Bohužel i systém WebOS dopadl nechvalně, byť se nyní pohybuje ve světě open source, kde se jej snaží vzkřísit komunita vývojářů pod záštitou větších firem.

touchpad

Nyní se zdá, že HP zvažuje návrat na mobilní trh a rovnou s novým tabletem se systémem Android. Bohužel se nejedná o potvrzené informace, ale dle zdrojů by měl být vybaven Tegrou 4, která byla představena na veletrhu CES 2013. Z dostupných informací vyplývá, že bychom se mohli tabletové novinky dočkat během druhého čtvrtletí tohoto roku. Prozatím můžeme být skeptičtí, ale podle posledních analýz trhu, je to nevyhnutelný krok pro každou společnost, která vyrábí počítače a notebooky.

500px

Právě růst prodejů tabletů na úkor běžných notebooku a netbooků má být důvodem pro tento krok. Musíme si tedy počkat, jestli se HP pokusí o návrat do kategorie tabletů. Konkurence sílí a tento pokus může skončit nešťastně. Už jen připravované novinky pro MWC mohou zahýbat s trhem. Navíc ani cenová strategie nemusí pomoci, jelikož se v současnosti na trhu nachází dostatek slušných modelů za příznivé ceny.

Pokud jste nadšeni a myslíte si, že je to znamení návratu i mezi mobilní telefony, tak vás bohužel zklameme. HP již jednou ohlásilo, že tento rok nechystá uvedení jakýchkoliv smartphonů. Možná se dočkáme až příští rok, ale prozatím se můžeme těšit pouze na tablet.

Zdroj: readwrite.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat