reklama

Asus Memo Pad – 7 palců a cena 149 dolarů Aktualizováno – video

Asus Memo Pad – 7 palců a cena 149 dolarů [Aktualizováno – video]
2013-02-04T18:42:43+02:00
• 4. 2. 2013

Společnost Asus stojí za současným sedmipalcovým tabletem Nexus 7, který se vyznačuje nízkou cenou a celkem dobrými specifikacemi. Ačkoliv se nejedná o dokonalé zařízení, tak mnoho z nás prostě řekne, že je to Nexus. S čímž souvisí čistý Android a hodně muziky za málo peněz. Dlouho se spekulovalo o levnější variantě tohoto zařízení a nyní se konečně objevuje – tentokrát ale bez značení Nexus nebo Google.

Asus Memo Pad ME172V je tak trochu konkurencí pro samotný Nexus 7, a to hlavně díky ceně, která byla nastavena na pouhých 149 dolarů. Zároveň za takovou částku nemůžete očekávat stejné specifikace, ale své majitele si může najít. Je vybaven 7palcovým displejem s rozlišením 1024 x 600 pixelů a pozorovacím úhlem 140°. S největší pravděpodobností to bude větší slabina této novinky.

Srdcem tabletu je 1GHz procesor WM8950CPU s 1 GB RAM. Výkon pro hry bude zajišťovat celkem dobrá grafika Mali 400, kterou můžeme najít třeba u SGS 3. K dispozici bude ve dvou variantách – 8 GB a 16 GB. V tomto případě zde ale najdeme podporu pro micro SD kartu, takže bude možné paměť rozšířit až o 32 GB. Asus asi nepočítá s 3G variantou, takže k dostání bude jen model s Wi-Fi, která zde podporuje standardy 802.11 b/g/n. Kapacita baterie je 4 270 mAh a slibuje výdrž 7 hodin při používání, ale není specifikováno, jestli se jedná o sledování filmů, nebo o práci na internetu. Je vybaven pouze přední kamerou s hodnotou 1 MPx se schopností pořizovat video v 720p, ale například zde chybí GPS modul.

Nabídne systém Android 4.1 Jelly Bean, který by měl být spíše v čistější formě bez větších zásahů. Dostupnost je hlášena na na konec ledna, ale není zde zmínka o tom, do kterých zemí poputuje. Jedná se o slabší tablet, který může výrazně konkurovat Nexusu 7 nebo také tabletům od Amazonu.

Aktualizováno

Původně se myslelo, že právě tento model je jen dalším levným přírůstek do rodiny tabletů tohoto výrobce. Nové produktové video nasvědčuje tomu, že si společnost Asus od tohoto modelu slibuje více. Možná se jedná o novou strategii, díky které bude chtít Asus ovládnout trh 7palcových tabletů s nižší cenovkou.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim