Asus – 7palcový tablet s Intelem

Asus – 7palcový tablet s Intelem
2013-02-05T07:45:23+02:00
• 5. 2. 2013

Společnost Intel si chce čím dál více prorazit cestu mezi mobilní telefony, ale již se jednou nechala slyšet, že jejich procesory se objeví i v tabletech. Pokud se podíváme na současný trh, tak jejich mobilní Atomy najdeme jen u některých výrobců, které můžeme řadit spíše mezi ty menší. Mohu jmenovat třeba poslední model Lenovo K900 nebo Acer Liquid C1. Samozřejmě nesmím zapomenout na Motorolu Razr I, která si prošla redakčním testem. Nyní se zdá, že Intel zamíří mezi tablety.

Android Intel

Výrobcem má být Asus, který chystá cenově dostupný 7palcový model. Konkrétně se jedná o Asus ME371MG, jenž bude znám také jako Fonepad K004. Cenovka tohoto modelu se bude pohybovat kolem 265 dolarů. Jak již bylo řečeno,  bude disponovat displejem s úhlopříčkou 7 palců s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Ve výbavě také najdeme GPS, Wi-Fi, a dokonce 3G. Hlavní zajímavost je samozřejmě sám SoC od Intelu s kódovým označením Lexington.

Pokud nás sledujete pravidelně, můžete tušit, že se nebude jednat o nijak výkonnou sestavu. Model bude vybaven jednojádrovým čipem Atom Z2420 s taktem 1,2 GHz, který je spíše určen pro rozvíjející se trhy. Samozřejmě ho nelze přímo srovnávat s jednojádrovými SoC s architekturou ARM, ale prozatím si ještě musíme počkat na to, jak si vlastně tento Atom stojí v testech při porovnání s konkurencí.

asus-me371mg-fonepad

Stačí ještě dodat, že Fonepad K004 bude disponovat Androidem 4.1 Jelly Bean. Paměť RAM má 1 GB a v základu zde najdeme 16 GB vnitřního úložiště. Bohužel zatím nemáme informace o dostupnosti modelu ani o začátku jeho prodeje.

Zdroj: ubergizmo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat