reklama

Sony chystá smartphone s 6,44″ displejem

Sony chystá smartphone s 6,44″ displejem
2013-01-22T09:00:31+01:00
• 22. 1. 2013

Ještě před Vánocemi bylo jasné, že tento rok bude patřit smartphonům, které budou mít displej s úhlopříčkou kolem 5 palců. Na sociálních sítích se mnozí z vás vyjádřili tak, že je to zbytečnost a že se již ani nebude jednat o mobil. V návaznosti na tyto rozměry se začaly objevovat modely od různých výrobců, které atakovaly dokonce hranici 6 palců. Prozatím se jednalo jen o unikáty a ani se nepočítalo s nějakým rozmachem. Nyní se ukazuje, že i Sony chce vstoupit do klubu 6palcových zařízení.

Nejedná se zatím o oficiální stanovisko, ale objevila se fotografie, na které je zachycen přední panel neznámého zařízení. Úhlopříčka byla stanovena na 6,44 palce a s největší pravděpodobností bude displej disponovat rozlišením Full HD – tedy 1920 x 1200 pixelů. Prozatím známe přibližně jen tyto údaje a není ani jasné, jestli se nejedná jen o nějaký prototyp.

Otázkou je, jestli o takový model vůbec bude zájem. Prozatím se naši čtenáři většinou shodují na tom, že podobná velikost má uplatnění jen třeba na Galaxy Note 2, který ani tak nepřesahuje 5,5 palce. Na druhou stranu disponuje stylusem a speciálními aplikacemi, které maximalizují využití smartphonu s nadměrnou úhlopříčkou. Samozřejmě musíme tyto informace brát s rezervou a zatím jim nedávat zásadní váhu. Neznáme ani dodatečné specifikace, ale i tak by se jednalo o poměrně odvážný krok pro společnost, která nedávno oznámila novou strategii na poli smartphonů.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim