reklama

40 miliard aplikací staženo z App Store

40 miliard aplikací staženo z App Store
2013-01-08T08:09:16+01:00
• 8. 1. 2013

Jablečný gigant, společnost Apple včera ráno odhalila čísla, podle kterých bylo v loňském roce staženo téměř 20 miliard aplikací s výjimkou opětovného stažení nebo aktualizace, což znamená, že se App Store může chlubit 40 miliardami stažených aplikací.

Oznámení poznamenává, že během měsíce prosince byly staženy rekordní 2 miliardy aplikací. Dále také, že App Store čítá 500 milionů aktivních účtů a 775 tisíc aplikací pro uživatele iPhonu, iPadu a iPodu Touch, včetně 300 tisíc aplikací přímo pro iPady.

„Byl to neuvěřitelný rok pro komunitu vývojářů iOS. Vývojáři vydělali přes 7 miliard dolarů v App Storu a my budeme pokračovat v investování do poskytování nejlepšího ekosystému, aby mohli vytvářet nejinovativnější aplikace na světě,“ řekl Eddy Cue, Senior Vice President of Internet Software and Services.

Apple vybral Imangi Studios a jejich hru Temple Run jako jednu z nejpopulárnějších aplikaci, která byla celkem stažena více než 75milionkrát. Taktéž Backflip Studios a Supercell jsou další dvě studia, jejichž aplikace DragonVale a Clash of Clans dokonce dohromady vydělaly 1 miliardu dolarů.

Na závěr je potřeba také dodat, že za den je průměrnou rychlostí z App Storu staženo úctyhodných více než 50 milionů aplikací.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim