reklama

40 miliard aplikací staženo z App Store

40 miliard aplikací staženo z App Store
2013-01-08T08:09:16+01:00
• 8. 1. 2013

Jablečný gigant, společnost Apple včera ráno odhalila čísla, podle kterých bylo v loňském roce staženo téměř 20 miliard aplikací s výjimkou opětovného stažení nebo aktualizace, což znamená, že se App Store může chlubit 40 miliardami stažených aplikací.

Oznámení poznamenává, že během měsíce prosince byly staženy rekordní 2 miliardy aplikací. Dále také, že App Store čítá 500 milionů aktivních účtů a 775 tisíc aplikací pro uživatele iPhonu, iPadu a iPodu Touch, včetně 300 tisíc aplikací přímo pro iPady.

„Byl to neuvěřitelný rok pro komunitu vývojářů iOS. Vývojáři vydělali přes 7 miliard dolarů v App Storu a my budeme pokračovat v investování do poskytování nejlepšího ekosystému, aby mohli vytvářet nejinovativnější aplikace na světě,“ řekl Eddy Cue, Senior Vice President of Internet Software and Services.

Apple vybral Imangi Studios a jejich hru Temple Run jako jednu z nejpopulárnějších aplikaci, která byla celkem stažena více než 75milionkrát. Taktéž Backflip Studios a Supercell jsou další dvě studia, jejichž aplikace DragonVale a Clash of Clans dokonce dohromady vydělaly 1 miliardu dolarů.

Na závěr je potřeba také dodat, že za den je průměrnou rychlostí z App Storu staženo úctyhodných více než 50 milionů aplikací.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim