reklama

Toshiba – vyfoť mobilem a pak zaostři

Toshiba – vyfoť mobilem a pak zaostři
2012-12-28T09:42:27+01:00
• 28. 12. 2012
1

Společnost Toshiba vyvíjí fotografický modul, který umožní zaostřit snímek po jeho vyfocení. Asi si říkáte jak je to možné a že to bude nejspíš zase jen nějaký marketingový tah. Čtěte dál, protože se nejedná o žádný trik, ale o blízkou budoucnost, která zasáhne možná již generaci smartphonů a tabletů, které se objeví v příštím roce.

Tento modul o velikosti zhruba 1 cm tvoří 500 000 miniaturních čoček, každá o velikosti 0,03 mm. V podstatě se jedná o princip hmyzího oka. Ve chvíli pořízení snímku zaznamená každá čočka trochu odlišný obraz, ty jsou pak kombinovány ve výsledný snímek. Fotoaparát s takovým modulem pak bude schopen měřit vzdálenost mezi objektivem a foceným objektem na základě rozdílu mezi dílčími obrazy, podobně jako je tomu například při vytváření 3D obrazu za použití dvou objektivů.

Díky této technologii se tak bude moci uživatel zaměřit na jakýkoliv bod pořízeného snímku a ten následně doostřit. Toshiba tvrdí, že stejné metody bude možno využít i při pořizování videa. Zdá se tak, že pořizování snímků a videí by mohlo být zase o něco jednodušší a starosti z toho, že jste špatně zaostřili na fotografovaný objekt, budete moci klidně hodit za hlavu. Toshiba by chtěla tuto technologii uvést do konce příštího roku na trh a věří, že se jí přední výrobci smartphonů ujmou.

Zdroje: androidauthority.com, androidauthority.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Android geek, android root experimentátor, blogger, příležitostný bajker. Závislák na dobré kávě a dobrém vínku. Požitkář, snílek a srdcař ..... alespoň toto se o mě říká. Mám rád nové věci, impulsy. Mám rád změnu, protože ta znamená život.

Komentáře

Lukáš Vaculík

28. 12. 2012, 9:53

plenoptický fotoaparát – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jS7usnHmNZ0

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim