reklama

Samsung vrací úder Ericssonu

Samsung vrací úder Ericssonu
2012-12-26T11:08:31+01:00
• 26. 12. 2012

Začátkem tohoto měsíce se vynořila nová žaloba, která tentokrát mířila od společnosti Ericsson na účet Samsungu. Opět se jedná o zablokování prodeje výrobků korejského giganta na americkém trhu. Nejdříve se myslelo, že spor bude poměrně malý.

Samsung vydal prohlášení, které značí, že se schyluje k dalšímu velkému sporu. Jaký je nejlepší způsob obrany? Přece útok. Tímto pravidlem se asi řídí korejská společnost, která v tuto chvíli podala několik žalob na porušení svých patentů společností Ericsson. Samozřejmě se netýkají mobilů nebo tabletů. Jde o základové stanice pro mobilní sítě a podle právníků Ericsson porušuje 7 patentů.

V prohlášení z Koree se tvrdí, že na začátku probíhala jednání o vyřešení všech sporů, ale mělo dojít k nárokování příliš vysokých částek. Samsung následně usoudil, že Ericsson vyžaduje až příliš a sám nechce jednat. Jakoby zde šlo jen o peníze, čemuž nasvědčuje i fakt, že se švédské společnosti moc nedaří. Prodeje jejich produktů klesají a za poslední čtvrtletí má být pokles až o 17 %. Nyní se povede odplata u amerického úřadu ITC. V tuto chvíli nelze jednoznačně určit vítěze.

Zdroj: reuters.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim