reklama

Pomůže Foursquare Applu s mapami?

Pomůže Foursquare Applu s mapami?
2012-12-18T13:30:28+01:00
• 18. 12. 2012

Není to ani týden od uvedení Google Map pro iOS a již tu máme další informace o tom, jak si chce Apple zlepšit ty svoje. Ačkoliv zde kolují informace a zvěsti o tom, že by mohlo dojít k odkoupení společnosti TomTom, objevují se i nové, které napovídají, že bychom mohli čekat razantní vylepšení.

Applu by mohla posloužit geolokační sociální síť Foursquare, ale nemusíte se bát, že by ji jablečná společnost ihned kupovala. Ve hře jsou tu data, která nasbírali sami uživatelé. Ta by měla právě pomoci iOS mapám k lepším výsledkům, což by se rozhodně hodilo. Zřejmě by došlo pouze k portování dat z dané sítě do systémů Applu, který by tak mohl vylepšit informace o bodech v okolí, restauracích a jiných zajímavostech.

 

Dle The Wall Street Journal se Eddy Cue (senior viceprezident u Applu) setkal se zástupci společnosti Foursquare Labs a projednával možnou spolupráci. Údajně se nejednalo o jediné setkání a ve hře je pořádný balík peněz. Ovšem je otázkou, jak se k tomu postaví sami uživatelé této sítě. Prozatím tyto informace mohu hodnotit jako další pokus, jak se vyrovnat dlouholetému úsilí Googlu.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim