reklama

Nexus Q bude asi nahrazen Nexusem Qube

Nexus Q bude asi nahrazen Nexusem Qube
2012-12-02T16:58:21+01:00
• 2. 12. 2012

Při zahájení prodeje nových zařízení Nexus na Play Storu ve vybraných zemích jsme si mohli všimnout, že z nabídky zmizelo zařízení Nexus Q. Samo o sobě bylo zvláštní hlavně tím, že bylo vyráběno výhradně v USA. Ačkoliv se jednalo o nádherný kousek po designérské stránce, tak toho moc nenabízelo, byť zde byly šance na větší rozšíření funkcí.

Nyní se již nenabízí a důvodem stažení z Play Storu asi nebude malá poptávka. Řekl bych, že si tím Google chtěl pouze otestovat pouze trh. Nyní se objevují první informace o jeho nástupci, který bude vyráběn v továrnách Asusu. Zřejmě se tento výrobce osvědčil.

V tuto chvíli víme jen o donglu, což je zařízení, které zastrčíte do „hloupé“ televize, ze které se pak stane „Smart TV“. Součástí by mělo být druhé zařízení, které je zatím známo pod označením Qube. Již v tuto chvíli jsou k dispozici na Play Storu dvě aplikace, které jsou určeny pro Asus Qube a slouží jako dálkové ovládání a také jako mediální centrum.

Dle zdrojů zahraničních webů se má jednat o další Nexus zařízení, které by mohlo zaujmout cenou. V tuto chvíli jde pro český trh asi o zbytečnou záležitost, ale dle posledních indícií k nám (snad) brzy zavítá rozšířená nabídka českého Play Storu. Pořídili byste si tento produkt pro svou TV?

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim