reklama

HTC zřejmě zruší plány na největší Windows Phone

HTC zřejmě zruší plány na největší Windows Phone
2012-12-18T15:00:09+01:00
• 18. 12. 2012

Již od léta tohoto roku se spekuluje o třetím mobilu se systémem Windows Phone. Ten byl znám pod označení HTC Zenith nebo také pod názvem HTC Titan III. Měl se rovnat největšímu mobilu Butterfly se systémem Android a dokonce měl disponovat rozlišením 1920 x 1280 pixelů.

Nyní se objevila informace, že tchajvanský výrobce zrušil vydání tohoto třetího mobilu se systémem Windows Phone 8. Důvodem má být právě rozlišení, které systém nepodporuje, ale jedná se o poměrně divné vysvětlení. HTC muselo vědět, jaký hardware systém podporuje, takže se jedná o nepravděpodobný důvod.

Možná by se takový mobil mohl objevit, ale s rozlišením 720p. Zde bych se spíše přikláněl k tomu, že vedení společnosti má přesná čísla o prodejnosti současných dvou smartphonů s WP. Mohlo by to znamenat, že zde není místo pro další mobil s větší úhlopříčkou. Ve skutečnosti by tak konkuroval jen variantě od Samsungu, který bude patřit mezi ty největší mobily s WP8.

V poslední době HTC zaznamenalo pozastavení propadů zisků, ale to může být způsobené vánočními nákupy. Zřejmě nechtějí riskovat pokus s dalším mobilem a raději se soustředí na kompaktnější modely pro příští rok. Ostatně zde ani není poptávka po mobilu s displejem o úhlopříčce 5 palců a systémem WP. Rozhodla se společnost správně? Za sebe říkám ano a měla by se soustředit na cenově dostupné modely, které se budou vyznačovat kvalitou a zájmem.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim