reklama

Bezdrátové HDMI pro mobily a tablety

Bezdrátové HDMI pro mobily a tablety
2012-12-14T14:38:09+02:00
• 14. 12. 2012

Když byl představen referenční mobil Nexus 4, tak se mnozí teprve dozvěděli o novince nesoucí název Miracast. Jedná se o bezdrátový přenos obrazu a zvuku do přijímače třeba v podobě televize. Za vším stojí několik výrobců a Wi-Fi Aliance. Nyní zde máme jiný typ, který se jmenuje WirelessHD a jedná se o nahrazení kabelového HDMI spojení například mezi smartphonem a televizí.

V základu se jedná o standard, kterĂ˝ nenĂ­ nováčkem ve svÄ›tÄ› technologiĂ­, ale zatĂ­m nebyl vidÄ›n u zařízenĂ­ s provozem na baterii. VÄ›tšinou se vyskytoval jen noteboocĂ­ch a projektorech, jelikoĹľ vyĹľadoval celkem dost energie. NynĂ­ spoleÄŤnost Silicon Image pĹ™išla s ÄŤipem o rozmÄ›ru 10×7 mm, kterĂ˝ se vejde do mobilnĂ­ho telefonu. Je to pÄ›tina velikosti pĹ™edchozĂ­ generace. Firma vytvoĹ™ila i  jeho pĹ™ibliĹľnou podobu, kterou mĹŻĹľete vidÄ›t na obrázku nĂ­Ĺľe.

Sám čip je označen jako UltraGig 6400 a pracuje na frekvenci 60 GHz. Kombinuje vše v sobě, což znamená, že není potřeba dalších součástek na dovybavení mobilu, dokonce v sobě skrývá i anténu. Jeho dosah je až 10 metrů, přičemž spotřeba se pohybuje kolem 500 mW. Společnost uvádí, že i zde stále dochází ke zpoždění, ale v tomto případě se pohybuje kolem 5 ms. Zajisté vás bude zajímat rozlišení, které umožní přenášet do televizoru. Nemusíte se bát, že byste přišli o nějakou kvalitu, jelikož je zde udávaná hodnota 1080p při 60 FPS, která by měla plnohodnotně stačit i na hraní her.

Ačkoliv je tato novinka zajímavá, tak nebylo řečeno, kdy se objeví v prvním smartphonu. Navíc by zde musela existovat široká podpora třeba u výrobců TV. Osobně si myslím, že v tomto sektoru zatím vyhrává a bude vyhrávat Miracast, který se těší větší oblibě, byť je teprve na začátku své cesty.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim