reklama

Apple přijde o patent na multitouch (možná)

Apple přijde o patent na multitouch (možná)
2012-12-08T10:05:48+01:00
• 8. 12. 2012
1

A máme tu zase něco kolem patentů. Ačkoliv jsou v tuto chvíli spory rozehrané na všechny strany a dokonce se některé připravují na rok 2014, tak tu máme zajímavou informaci o jednom z nejslavnějších patentů. Číselně je označován jako 7479949, nebo jen 949, ale většinou se mu říká „Steve Jobs patent“. Jedná se samozřejmě o multitouch a americký úřad měl za úkol jej přezkoumat.

Nyní známe první informace, které blíže popisují celou situaci. I když se tato informace objevila již včera večer, tak jsem si počkal na přesnější znění. Je tu menší důvod v podobě samotného patentového úřadu, který má velmi komplikovaný systém přezkumu. Některé weby dokonce včera informovali o tom, že byl patent zrušen, ale vzápětí se ukázalo, že je tomu trochu jinak.

Patentový úřad rozhodl o tom, že všech 20 bodů z daného patentu 949 je zamítnuto. Byl použit v mnoha soudních sporech, ale ani tato informace nijak neohrožuje současnou situaci v patentových válkách. Jedná se jen o předběžné zamítnutí a Apple má v tuto chvíli dva měsíce na jakoukoliv reakci, aby se například obhájil a patent nemusel být zrušen.

Zde je situace poněkud nejasná a nikdo nemůže s jistotou říct, jak to vše dopadne. Pokud by došlo ke zrušení, tak si některé společnosti oddechnou. Mohu jmenovat například Samsung nebo Motorolu. Ještě by zde zapadal výrobce HTC, ale ten si vše dohodl s Applem sám, tak se ho to týkat nemusí.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

doufám že jim ho zrušej

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim