reklama

Samsung Galaxy Camera – jak je to s ní doopravdy?

Samsung Galaxy Camera – jak je to s ní doopravdy?
2012-11-28T07:33:30+02:00
• 28. 11. 2012

Někteří lidé by rádi se smartphonem fotili ty nejlepší fotky. Já jsem také jedním z nich a rozhodně nejsem jediný. Samsung tohoto využívá a přináší na trh Samsung Galaxy Camera. Operační systém je Android  Jellybean (4.1) a zařízení disponuje 4,8“ displejem. Tento HD Super Clear (TFT) displej s rozlišením 1 280 x 720 (HD) je samozřejmě kapacitní.

                                       Při maximálním zoomu se to pořádně natáhne

Dalšími vnitřnostmi, které Galaxy Camera nabízí, jsou čtyrjádrový Samsung Exynos 4412 s 1,4 GHz, operační paměť 1 GB, a interní uživatelská paměť o velikosti 8 GB. Tu je však možné rapidně zvětšit pomocí microSD karty, kterou do zařízení budete moci dát až o velikosti 64 GB.

Samozřejmě nechybí připojení přes WiFi a 3G. Do Galaxy Camery vložíte microSIM kartu, přes kterou však budete moci využívat pouze data. Telefon to tedy není a také nebude. Budete si však moci stáhnout různé programy, pomocí kterých si zavoláte přes internet. Namátkou vyberu třeba Viber či na psaní SMS zpráv WhatsApp. V zařízení nechybí systém GPS a pro Rusko je zde také GLONASS.

                                       Zde můžete vidět vysunující se blesk.

Baterie o velikosti 1 650 mAh zařídí, aby zařízení zůstalo v pohotovostním režimu až 280 hodin. Výstupy jako 3,5mm jack pro sluchátka či microUSB nemusím ani vypisovat. V této době začíná už bývat nutností i mini HDMI výstup, který umožňuje připojit Galaxy Cameru k televizi či monitoru a ukázat přátelům nebo rodině své fotografie či videa.

Právě na tohle je Samsung Galaxy Camera zaměřený. Proto disponuje objektivem, který umožňuje až 21násobný zoom. Fotografie tedy tolik neztratí na kvalitě při přibližování, jako je tomu u fotoaparátu u dnešních smartphonů a tabletů. Samozřejmě nabízí plno funkcí, se kterými je focení ještě chytlavější. Vyberete si funkci Macro či Sunset (západ slunce) a výsledná fotografie se vám upraví, jen aby požitek z fotek byl větší. Vestavěný vysunující se blesk je skvěle zpracovaný. Nebudu tolik zabíhat do detailů ohledně samotného objektivu, protože vše máte vysvětleno ve videu, které si připravil sám Samsung.

Video vám ukázalo, jak se bude se zařízením pracovat. Budete ho moci koupit v bílé či kobaltově černé barvě. Podle mého je více elegantnější bílá barva, kde vyniká tenký černý proužek. Můžu ještě doplnit, že Samsung Galaxy Camera se u nás na trh dostane 28. 11. 2012 a bude za cenu okolo 12 500 Kč.

Zdroje: androidpolice.com, samsung.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat