reklama

ODEM – Prozkoumejte Google+ v novém rozměru

ODEM – Prozkoumejte Google+ v novém rozměru
2012-11-01T13:50:30+01:00
• 1. 11. 2012
1

Není mnoho projektů, které by nás v Google Creative Lab zaujaly, ale u tohoto experimentu pro prohlížeč Chrome uděláme výjimku. Jedná se o jednoduchou webovou stránku, vytvořenou čistě na HTML5 s využitím CSS3 3D transformace, což umožňuje interakci v prostoru bez nutnosti WebGL. WebSockets se postará o propojení chytrého telefonu a webového prohlížeče v reálném čase. Pro tento účel slouží jako podklad Google+ stránka, tak jak ji většina z nás dobře zná. Ovšem po naskenování přiloženého QR kódu se začnou teprve dít věci!

Mobilní telefon začne fungovat jako dálkový ovladač, který umožňuje procházení a posouvání nabídek, a to celé se odehrává v trojrozměrném prostředí. Vše také reaguje na pohybový senzor, tudíž se může stránka naklánět všemi směry podle náklonu telefonu. Webová stránka tak nabící úplně jiný pohled na obsah. Můžete si to vyzkoušet také bez telefonu kliknutím na daný QR kód, ale přijdete o pointu tohoto dema. Pro úspěšné použití na telefonu se doporučuje mít systém Android 4+, nebo iOS 4.3+ s nainstalovaným prohlížečem Google Chrome.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

David Pavlík

1. 11. 2012, 16:05

Možná by stálo za to přidat odkaz
http://odem.chromeexperiments.com
Jinak, díky za článek.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim