reklama

HTC je spokojené s dohodou s Applem

HTC je spokojené s dohodou s Applem
2012-11-21T14:00:54+02:00
• 21. 11. 2012

Tyto dvě společnosti se dohodly a podepsaly smlouvu, díky které ukončují veškeré soudní spory, a to na dobu 10 let. Jedná se o nezvyklé rozhodnutí, které uvolní prostředky na obou stranách.

V případě Applu se nejedná o nijak velkou věc. Jakožto jedna z nejbohatších firem na světě má dostatek prostředků na to, aby mohla celý spor táhnout několik let. Její právnickou a patentovou mašinérii známe velmi dobře, a tak se můžeme jen ptát, proč se tak Apple rozhodl. Spekulovat můžeme nad čímkoliv, ale dokud nebudeme znát přesné podmínky smlouvy, tak je zbytečné se zmiňovat o čemkoliv.

HTC podepsáním smlouvy asi udělalo velmi dobrý krok, jelikož soudní spory jej jen finančně vyčerpávají. Pokud se podíváme na drastické propady z ziskovosti, tak je to jen dobře. Původně se spekulovalo o tom, že bude muset jablečné společnosti platit z každého zařízení 6-8 dolarů, čímž by si trochu přilepšila firma z Cupertina. Jak se zdá, tak poplatky jsou opravdu vytažené z klobouku.

Sám CEO HTC Peter Chou se vyjádřil k dané částce celkem jednoznačně následující větou.

“I think that these estimates are baseless and very, very wrong,”

Z toho lze usoudit, že ve výsledku se nebude jednat o původně předpokládanou sumu 180 až 280 miliónů dolarů. Zajisté to je jen dobře a tchajvanský výrobce tak nebude muset sahat hluboko do kapsy. Bohužel i tato strana mlčí o podrobnostech, byť dohoda se dostala do středu zájmu firmy Samsung. Bohužel ani ta nezískala bližší informace.

Nyní se ale musíme ptát, co vlastně Apple získal za tak vstřícnou dohodu? Když se podíváme do roku 2010, Apple požadoval po Samsungu 30 dolarů za každý smartphone s Androidem. Nyní podepsal dohodu s konkurenčním HTC, a tak se objevuje správný dotaz. Získal tak Apple přístup k materiálům, které by mohl použít proti korejskému výrobci? To nevíme, ale zjevně je zde někde velký háček. Apple se často nevzdává.

Zdroje: androidpolice.com, technobuffalo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat