reklama

ARM Cortex A50 změní pohled na výkon

ARM Cortex A50 změní pohled na výkon
2012-11-01T09:17:33+02:00
• 1. 11. 2012
1

Dnešní nejvýkonnější smartphony nejsou nic v porovnání s novou architekturou Cortex A50. Nová řada nabídne 64-bitové technologie zpracování a lepší energetickou účinnost než cokoliv před tím. Modely Cortex-A57 a Cortex-A53 jsou založeny na platformě ARM osmé generace a nabídnou vysokou rychlost při zlepšené energetické účinnosti.

Nejvyšší model Cortex-A57 má nezkrotitelný výkon srovnatelný se staršími počítači – proti dnešním nejvýkonnějším čipům jde až o trojnásobek. Konzervativnější Cortex-A53 je zaměřen na úsporu energie a podle tiskové zprávy jde o světově nejmenší 64-bitový procesor. Hlavní výhodou je možná alokace velkého množství paměti, což je přínosem především pro serverová řešení. Zde už mají své místo připravené HP a Nvidia v rámci svých platforem. Nedávno oznámila výrobu procesorů architektury ARM i společnost AMD, druhý největší výrobce procesorů a grafických karet. Dříve než v roce 2014 se těchto čipů nedočkáme, i přesto jde o skvělé vyhlídky. Jak to vidíte s neustále rostoucím výkonem úsporných čipů vy?

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Igor Ďurček

1. 11. 2012, 14:37

Tesim sa na buducnost… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat