reklama

Top hry minulého týdne #2

Top hry minulého týdne #2
2013-03-13T14:52:16+01:00
• 24. 10. 2012

Každý týden vyjde na mobilních platformách nespočetné množství různých her, některé jsou zdarma, jiné ale něco stojí. Jak poznat, kterou hru opravdu koupit a které se obloukem vyhnout?  Cílem našeho seriálu je trochu uspořádat tento nepořádek a  pokrýt nejzajímavější tituly minulého týdne.

Real Football 2013

Máte rádi fotbal? Pokud ano, tak si nejnovější díl Real Football série pravděpodobně nějakou dobu užijete. Grafické zpracování hry je více méně bezchybné, vezmeme-li v potaz omezení mobilních zařízení, a hra také nabízí, díky FIFPro licenci, dostatečný počet známých týmů a tváří, aby potěšila každého zarytého fotbalového fandu. Zvukový doprovod by mohl být kvalitnější a také ovládání by si zasloužilo trochu zlepšení, ale nejedná se o nic extrémního, jako tomu bylo u většiny předchozích her Gameloftu. Hra i dokonce slušně běhá na problémových zařízeních jako Asus Transformer Prime. Kde jsou tedy důvody, proč si hra nasbírala dost velký počet negativních ohlasů?

Odpověď je jednoduchá. Spojte jen jeden hrací mód (kariéra) s nekompromisním IAP modelem a koledujete si o dost problémů. Co je ještě smutnější, je fakt, že je starší a velmi populární předchozí díl mnohem zábavnější než díl nový.

logo-app Real Football 2013 Gameloft Zdarma ANDROID

Global Outbreak

V posledních měsících byly všechny platformy přímo zahlceny zombie hrami a Global Outbreak je jednou z nich. Nejedná se však o standardní neustále se opakující zombie vyvražďovačku, ale o akční hru se strategickými prvky, v níž jako hlava nejspolehlivější žoldácké korporace ovládáte týmy lovců zombie.

Hra má velmi příjemnou grafiku a ovládání je plně navrženo pro dotykové displeje. Čekejte tak cílení nepřátel různými gesty či pohyby. Po každé bitvě a splnění hlavního úkolu se pohled přesune na taktickou mapu Země, na které ovládáte na jaké místo zaútočíte a se kterou je spojen také jeden velmi zajímavý prvek hry, a to GPS geolokace. V leaderboards se tak porovnáváte s nejbližšími hráči a i vaše hlavní základna je umístěna na vám nejbližší předvolenou lokaci.

Hra je zdarma a využívá IAP systém, který je však dostatečně inteligentně nastaven, a tak zbytečně nezavazí hráči. Jediným problémem, na který jsem narazil, byly nemožně pomalé helikoptéry, které značně ztěžují potlačování viru.

logo-app Global Outbreak Red Robot Labs Zdarma ANDROID

DeadGrind

A u potírání nemrtvých zůstaneme i s DeadGrind. Jedná se o FPS střílečku, ve které hráč ovládá prchajícího přeživšího, který byl zraněn a do smrti mu zbývá jen několik chvil. A čím se hordě zombie lépe pomstít než pořádnou dávkou olova. Prostředí i modely zombie jsou zpracovány cellshadovou grafikou vzdáleně podobnou mainstreamovým trhákům jako Borderlands, jen pochopitelně s mnohem méně detaily. Ovládání by nemohlo být jednodušší – postava se za vás neustále pohybuje dopředu a vy jen ovládáte, kam chcete poslat dávku kulek. Střílení vás zpomaluje a za každého mrtvého nemrtvého se k vašemu zbývajícímu času přidávají další sekundy. Hra se rychle stane nezábavnou, což je ale při jejím free statusu jen malým problémem.

logo-app Dead Grind Zombies Josh Brown Zdarma ANDROID

Anargor

Na kvalitní Androidí RPG “západního” stylu už čekáme opravdu velmi dlouho, a tak jsem se na vydání Anargoru opravdu velmi těšil. Máme tu klasické RPG, ve kterém hrajete za dlouho zapomenutého hrdinu, který se po staletích probouzí, aby zažehnal příchod nového zla z temných hlubin podsvětí Anargoru. Grafika hry je klasická s velkým počtem realistických středověkých prvků – prostředí, zbraně ani nepřátelé tak nevypadají přehnaně, což oceňuji. Problémem tohoto titulu jsou však opravdu ošklivé animace, na kterých mohli vývojáři pořádně zapracovat. Momentálně hra obsahuje 6 docela velkých levelů plných různých nepřátel, několika desítek  zbraní a zbrojí a také propracovaný strom kouzel a schopností. Vývojáři však do budoucna slibují mnohem více.

Na Google Play má Anargor velmi slabé hodnocení způsobené hlavně špatně řešeným ovládáním a hromadou bugů. Do budoucna by se však mohlo jednat o opravdu velmi zajímavou hru.

logo-app Anargor - 3D RPG FREE DNET studio Zdarma ANDROID

2XL Supercross HD

Arkádové motocrossové závody byly vždy u hráčů oblíbené a 2XL Supercross se tak ničím extrémním nevymyká standardu.  Osedláte jednu z mnoha motorek, vyberete jezdce, a potom si užíváte různé tratě v jednom ze 3 módů (Time Trial, Racing, Practice). Hra nabízí několik stylů ovládání a několik pohledů, při kterých si můžete užívat jízdu proti soupeřům. Také grafické zpracování je detailní a propracované. Co však překvapí nejvíce, je to, že je hra velmi povedeným portem z iOS, kde 2XL Supercross vyšel před několika lety.

logo-app 2XL Supercross HD 2XL Games, Inc. 4,99 US$ ANDROID

Fantashooting

3D střílečka s pohledem shora, v níž budete v kůži jedné z postav zabíjet děsivé armády různobarevných monster, které na vás v rámci speciální zkoušky vysílají profesoři magického institutu, na němž studujete. Máte 3 životy, několik různých zbraní a vaše přežití vám budou znepříjemňovat nejen hordy příšer, ale také prostředí a nebezpečné změny počasí. Finálním důkazem šílenosti hry je přivolání obřího strážce v podobě telete s obří lahví mléka, které za vás bude bojovat.

Na prostředí a mapě hry by ještě vývojáři mohli zapracovat, je ale těžké používat podobné argumenty proti free hře bez jakýchkoliv vnitroaplikačních nákupů.

logo-app Fantashooting Sky Carpenter Digital Entertainment co., ltd Zdarma ANDROID

Skyriders

Skyriders je povedený hybrid standardních tunelových závodů a plošinovky, ve kterém ovládáte mimozemnskou loď brázdící šíleně sestavené tratě plné hvězdiček, které musíte sbírat, abyste splnili hlavní úkol této hry – co nejvyšší skóre v každém ze 40 levelů. V plnění úkolu vám pomáhají po tratích rozeseté powerupy nebo upgrady lodí dostupné za nasbírané hvězdičky.
Hra je plně v 3D a nabízí velmi pěkné vesmírné prostředí plné hvězd, světelných efektů a barev, ovládání pomocí senzorů zařízení, nebo virtuálních tlačítek a také achievementy zprostředkované službou Swarm. Vývojáři krom plně odemčené placené verze také nabízí demo verzi obsahující několik herních levelů.

logo-app Skyriders Inverse Blue Zdarma ANDROID logo-app Skyriders Complete Inverse Blue 2,33 US$ ANDROID

Zajímavé koncepty

Některé zajímavé kreace nebojácnějších vývojářů na Google Play nejdou vždy popsat jako standardní hry. Ať už se jedná o interaktivní herní knihy, sběratelské karetní hry, nebo různé iterace her na hrdiny.

Blood of the Zombies

Blood of the Zombies je jednou z interaktivních knih vývojářského studia Tin Man Games, vytvořenou se známým fantasy autorem a spoluzakladatelem Games Workshopu Ianem Livingstonem. Šílený vědec Gingrich Yurr na svět vypustil hordu nemrtvých zombie a vy jej jako hlavní postava knihy musíte zastavit.

Kniha je doplněna sekvencemi, ve kterých určujete, jak bude pokračovat příběh knihy, bojujete s nepřáteli a řešíte různé puzzly. K dispozici jsou ilustrace doplňující příběh a také několik odemknutelných bonusů. Kniha je velmi napínavá a nabízí několik hodin tak trochu netradiční zábavy.

logo-app Blood of the Zombies Tin Man Games 6,11 US$ ANDROID

Knights of Pen & Paper

Retro verze různých her na hrdiny jsou na Androidu docela časté, většinou se však jedná o D&D variace, které se neustále opakují. Knights of Pen & Paper se od těchto her liší v jednom zásadním bodě – hráč totiž neovládá pouze svou postavu, ale také prostředí dungeon mastera.
Hra přímo přetéká obsahem, stovkami zbraní, 12 třídami postav, tisícovkami úkolů, které hráči ztěžuje komplexní tahový bojový systém. Za necelých 40 korun opravdu kvalitní koupě.

logo-app Knights of Pen & Paper +1 Paradox Interactive 2,46 US$ ANDROID

Užitečné nástroje

FPS Meter

Jednou z věcí, která je pro náruživé hráče velmi důležitá, je plynulost jejich oblíbených her. Sice s ní na mobilních platformách nic moc neuděláme, ale i tak se ji hodí zjistit. Na počítačích to není nic složitého, FPS metry bývají velmi často přímo zabudovány do her, ale na Androidu dlouho žádná podobná aplikace neexistovala.
O to příjemnější je příchod FPS Meter na Google Play. Aplikace totiž velmi jednoduše zobrazuje v levém horním rohu počet snímků za sekundu jakékoliv aplikace, kterou spustíte. Hned po vydání si aplikace odnesla velký počet negativních komentářů za nepodporování Jelly Beanu, avšak hned několik dnů na to dostala update přinášející právě podporu všech zbývajících hlavních verzí.

logo-app App Name Developer NEZNÁMÁ ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat