reklama

Sharp začíná s produkcí 5palcových displejů

Sharp začíná s produkcí 5palcových displejů
2012-10-02T18:25:38+01:00
• 2. 10. 2012

Podle nejnovějších prohlášení začíná japonský výrobce LCD panelů s výrobou nového pětipalcového displeje, u kterého Sharp sice hustotu pixelů přímo neudává, ale láká na 1.3x hustější displej než jeho zatím nejlepší 4.3 palcový panel s rozlišením 720p. Za pomoci jednoduché matematiky nám tak vychází hustota 443ppi.

S touto informací však přichází otázka, který z výrobců telefonů si tyto displeje objednal a v jakém modelu skončí. Ačkoliv se už delší dobu spekuluje o pětipalcovém telefonu od HTC, je zatím jediný oficiálně představený telefon s odpovídajícím displejem Finder 5 od malého výrobce Oppo. Samsung a jeho Note II už vstupují na trh a phabletový pokus Intuition od LG není nijak úspěšný.

Společnost už v minulosti pětipalcový displej představila, ale tohle je poprvé, co se od Sharpu dozvídáme o výrobě takhle velkého displeje pro smartphony. Výroba částečně odstartovala minulý měsíc a naplno se rozjede v průhěhu října. Pro Sharp by tato událost mohla ve spojení s výrobou displejů pro iPhone 5 znamenat velkou finanční pomoc po té, co Sharp několikrát rapidně zmenšil počet zaměstnanců a hlásil velké ztráty v posledních čtvrtletích.

Sharp tento displej také demonstroval na Japonské výstavě CEATEC, ze které pochází tato ukázka:Co si o tomto novém displeji a spekulacích s ním spojených myslíte vy?

Zdroj: sharp-world.com

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim