reklama

Sharp představuje mobil s IGZO displejem

Sharp představuje mobil s IGZO displejem
2012-10-11T11:45:45+01:00
• 11. 10. 2012
4

Sharp dnes ukázal světu svůj nový telefon s poetickým názvem SH-02E. Dobrá, název není důležitý. Důležité je, že se jedná o první produkční zařízení s displejem vyrobeným technologií IGZO. Co přináší zajímavého?

Telefon samotný nijak zvlášť nevyniká. Displej vyrobený technologií IGZO je ovšem jiná káva. Na červnové akci Sharp ukázal zařízení s displejem o hustotě bodů 498 ppi (pro srovnání, iPhone 5 nabízí 326 ppi). Tentokrát se bohužel takového extrému nedočkáme. Nové zařízení má při úhlopříčce 4,9 palce rozlišení pouze 1280×720 px, což nám dává hustotu 300 ppi (tedy méně než zmiňovaný iPhone).

Co tedy nabídne IGZO? Nová technologie je postavena na čtyřech prvcích – indiu, galliu, zinku a kyslíku. Jedná se o nový typ polovodiče, který je využíván v displeji k přepínání krystalů, a tedy změnám barev. Důležité ovšem je, že přináší zásadní úspory ve spotřebě energie. Kromě úspor ve spotřebě a možnosti vyrobit superjemný displej, by měl nabídnout nižší úroveň šumu při snímání dotyku.

Redaktoři The Verge, kteří měli možnost si s telefonem pohrát, ale žádné zásadní zlepšení při detekci dotyku nezaznamenali. Při přímém srovnání s běžnou technologií bychom rozdíl najít mohli, ale nejedná se prý o nic výrazného.

Důležitá je ovšem zmiňovaná spotřeba. Ve stavu, kdy displej není používán, spotřebovává pouze čtvrtinu energie oproti dnešním běžným technologiím. V případě aktivity je pak úspora 25 %. To zní velmi dobře a výdrži na baterii by to mělo výrazně prospět.

Je škoda, že Sharp rovnou nevypustil zařízení s téměř 500 sty pixely na palec, ale jako první vlaštovka to ujde. Uvidíme, co bude dál.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Ten předposlední odstavec je zajímavej – když se displej puživa, tak je uspora 25% a když ne, tak je to 1/4. Jinak super, že technologie jdou kupředu

Při aktivitě je úspora 25 % (1/4), při neaktivitě spotřebovává 1/4, tedy úspora je 75 %

 Tak to se omluvám – špatne jsem pochopil kontext

Vojtěch Pešek

11. 10. 2012, 19:06

Opravdu se těším až můj smartphone vydrží několik dní nabitý a že nebudu muset každý večer hledat nabíječku

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim