První verze Open webOS portována na Galaxy Nexus

První verze Open webOS portována na Galaxy Nexus
2012-10-02T12:28:55+02:00
• 2. 10. 2012

Je to několik dnů, co se vývojářům stojícím za Open webOS podařilo rozběhat první verzi operačního systému a představit jej na All in One PC firmy Hewlett-Packard. Předvedení jejich několikaměsíční práce bylo open source komunitou nadšeně očekáváno a my jsme se tak mohli konečně podívat, jak bude tento znovuzrozený systém vypadat.

Vše by to ale bylo k ničemu bez pořádného kousku hardware. Poslední zařízení s originálním webOS totiž podporováno není a oficiálně nebude. Vývojáři se samozřejmě chtěli pochlubit alespoň něčím, a tak ke slovu přichází další miláček moderské a developerské komunity – Galaxy Nexus, který slouží pro předvedení nejnovější verze i na menších obrazovkách.

Dle týmu pracujícího na tomto portu je největším problémem zajistit plnou funkci hardwarové akcelerace, bez které je systém víceméně neovladatelný. Systém na videu má samozřejmě ještě velmi daleko k finální verzi a ještě ani nepodporuje pro telefony velmi důležité funkce jako SMS nebo volání. Cílem tohoto projektu je tak doladění všech problémů a vydání plně funkční verze pro Galaxy Nexus.

A jak tento port do našich Galaxy Nexusů dostat? K tomu tvůrci jen moudře dodávají, že žádné testovací verze nezpřístupní, dokud nebudou alespoň trochu použitelné. Nejnovější informace o stádiu projektu naleznete na jeho Wiki stránce.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat