reklama

Panasonic odejde na jaře z mobilního trhu v Evropě

Panasonic odejde na jaře z mobilního trhu v Evropě
2012-10-28T10:15:05+01:00
• 28. 10. 2012

Jestliže se Panasonic nezvedne ode dna, na kterém se momentálně potácí s vlastními chytrými telefony, nadobro odejde z mobilního trhu v Evropě. Takové stanovisko vyslala společnost do Evropy s devítiměsíčním ultimátem. Pro některé možná žádná novinka, jelikož Panasonic tuto zprávu oznámil již několikrát a doposud je přítomen.

Pokud začneme od samotného začátku, tak se psal prosinec roku 2011, kdy společnost Panasonic oznámila příchod svých nových zařízení do Evropy. Následovalo představení modelu Panasonic Eluga na veletrhu MWC v únoru tohoto roku. Nyní se píše konec října roku 2012 a japonské noviny Nikkei přinášejí informaci, že se společnost Panasonic rozhodla ukončit prodej vlastních mobilních telefonů na trhu v Evropě, a to k jaru roku 2013.

Novinový sloupek uvádí, že hlavním důvodem jejich odchodu je dominantní postavení  dvou gigantů na trhu, kterými jsou bezpochyby společnosti Samsung a Apple. Ačkoliv je to pádný důvod pro odchod z trhu, možná je i teorie záminky, kterou chtěli skrýt neúspěch průměrně výkonné, ale voděodolné Elugy. Co se týče budoucnosti, Panasonic počítá se svým zaměřením a dalším partnerstvím pouze s Japonskem.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat