reklama

Nokia Lumia 510 oficiálně: Moderní, chytrá, levná

Nokia Lumia 510 oficiálně: Moderní, chytrá, levná
2016-08-19T08:06:07+01:00
• 23. 10. 2012

Oficiálního představení se právě dnes dočkal nový model s označením Lumia 510 od finského výrobce Nokia, který bude prozatím nabízen na trzích v Indii, Číně, Jižní Americe a Asii. Zařízení podle svých specifikací nebude ničím převratné, čili ho budeme moci zařadit do nižší třídy chytrých telefonů. Pro nenáročné uživatele nebo první seznámení s operačním systémem Windows Phone rozhodně postačující.

Dlouho očekávaný model Nokia Lumia 510 dnes v Indii spatřil světlo světa a lze ho prvotně označit za dobrou vstupenku do světa Windows Phone. Co se týče jeho vnitřností, tak poháněn by měl být totožným procesorem, jako je obsažen v Lumii 610, čili Snapdragon S1 Cortex-A5.

Společnost Nokia se snažila u toho zařízení stlačit cenu co nejníže a nakonec z toho vzešel lákavý smartphone pro mladé lidi, jenž bude možné sehnat až v 5 barevných provedení (černém, bílém, modrém, červeném a žlutém).

Základní specifikace – Nokia Lumia 510:

Displej: 4-palcový WVGA TFT
Procesor: Snapdragon S1 Cortex-A5
Frekvence: 800 MHz
Paměť RAM: 256 MB
Uživatelská paměť: 4 GB
OS: Windows Phone 7.5
Fotoaparát: 5 MPx s autofokusem
Cena: 199 USD (v přepočtu 3 794 Kč)

Své vyjádření k této novince vydala i česká pobočka Nokie na oficiální Facebookové stránce, kde potvrdili dostupnost na českém trhu už od začátku příštího roku a jeho nedotovaná cena by se neměla příliš lišit, pouze bude přičtena daň. Uživatelé můžou očekávat také některé předinstalované aplikace z dílny Nokia, a to například Nokia Mapy, Nokia Autem či Nokia MHD.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim