reklama

Nokia Lumia 510 oficiálně: Moderní, chytrá, levná

Nokia Lumia 510 oficiálně: Moderní, chytrá, levná
2016-08-19T08:06:07+01:00
• 23. 10. 2012

Oficiálního představení se právě dnes dočkal nový model s označením Lumia 510 od finského výrobce Nokia, který bude prozatím nabízen na trzích v Indii, Číně, Jižní Americe a Asii. Zařízení podle svých specifikací nebude ničím převratné, čili ho budeme moci zařadit do nižší třídy chytrých telefonů. Pro nenáročné uživatele nebo první seznámení s operačním systémem Windows Phone rozhodně postačující.

Dlouho očekávaný model Nokia Lumia 510 dnes v Indii spatřil světlo světa a lze ho prvotně označit za dobrou vstupenku do světa Windows Phone. Co se týče jeho vnitřností, tak poháněn by měl být totožným procesorem, jako je obsažen v Lumii 610, čili Snapdragon S1 Cortex-A5.

Společnost Nokia se snažila u toho zařízení stlačit cenu co nejníže a nakonec z toho vzešel lákavý smartphone pro mladé lidi, jenž bude možné sehnat až v 5 barevných provedení (černém, bílém, modrém, červeném a žlutém).

Základní specifikace – Nokia Lumia 510:

Displej: 4-palcový WVGA TFT
Procesor: Snapdragon S1 Cortex-A5
Frekvence: 800 MHz
Paměť RAM: 256 MB
Uživatelská paměť: 4 GB
OS: Windows Phone 7.5
Fotoaparát: 5 MPx s autofokusem
Cena: 199 USD (v přepočtu 3 794 Kč)

Své vyjádření k této novince vydala i česká pobočka Nokie na oficiální Facebookové stránce, kde potvrdili dostupnost na českém trhu už od začátku příštího roku a jeho nedotovaná cena by se neměla příliš lišit, pouze bude přičtena daň. Uživatelé můžou očekávat také některé předinstalované aplikace z dílny Nokia, a to například Nokia Mapy, Nokia Autem či Nokia MHD.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim