reklama

HTC nechce být závislé na Samsungu

HTC nechce být závislé na Samsungu
2012-10-12T14:16:29+01:00
• 12. 10. 2012
3

Máme tu další příběh kolem společnosti HTC, která neprožívá zrovna nejlepší dobu. Bohužel je ve finančních problémech, jež musí vyřešit, jinak bychom se mohli s tímto výrobcem rozloučit. Nyní se chystá k celkem ráznému a nebezpečnému kroku.

V současnosti dominuje celému trhu s mobily Samsung, ale to není vše. Je také největším výrobce nejrůznějších součástek, byť prvenství nedosáhl na poli SoC, kde vládne Qualcomm. HTC se nyní rozhodlo, že nechce nadále být v jakémkoliv vztahu s korejským dodavatelem součástek pro své smartphony. Jinak řečeno, chce nakupovat u jiných dodavatelů, a tak snížit na minimum svou závislost na Samsungu.

 

Konkrétně by se mělo jednat o ukončení nákupu senzorů pro kamery. V této oblasti zřejmě přejde ke konkurenčním výrobcům Sony a OmniVision. To není vše, ještě hodlá snížit závislost na displejích, kde přejde k firmě AU Optronics, ale je zde menší háček. U této firmy se zatím neví, jestli bude zvládat dodávat takové množství AMOLED displejů pro HTC.

Nevíme, jestli je to v současné finanční situaci nejlepší volba. HTC by se mělo zaměřit na lepší strategii v oblasti smartphonů, kde ještě má šanci. Bohužel trh s tablety je již nějakou dobu mimo záběr této společnosti. Nastává konec, nebo absolutní přerod HTC k světlejším zítřkům?

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

HTC kupuje senzory pro kamery od Samsungu, kterej je kupuje do svých mobilů (aspoň do high-endu) kupuje od Sony? :D

Michal Zámečník

12. 10. 2012, 14:59

HTC nemá vůbec špatné mobily akorát chybí něco navíc

Igor Ďurček

12. 10. 2012, 14:49

Bola by velka skoda ak by HTC ako vyrobca zanikol…jeho telelfony sa mi vzdy pacili… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim