reklama

Google Mapy v ohrožení, Apple získal patent

Google Mapy v ohrožení, Apple získal patent
2012-10-31T12:15:28+01:00
• 31. 10. 2012
3

Dlouhou dobu byly Google Mapy jedinou jistotou na Androidu i na iOS zařízení. Nedávno se Apple rozhodl pro vlastní cestu a uveřejnil mapové podklady z vlastní dílny, byť je dodavatelů více. Prozatím je teprve na začátku vlastní cesty a jeho mapy potřebují pořádnou dávku aktualizací, aby se vyrovnaly konkurenci, která má za sebou roky vývoje.

Ovšem v tomto ohledu není Apple úplným amatérem, jelikož už v červnu 2008 si podal patentovou přihlášku na ovládání, design a metody pro poskytování map na mobilních zařízeních. Zde je výstřižek ze samotného popisu.

 “..touch screen device, method, and graphical user interface for providing maps, directions, and location-based information…”

Pokud se podíváme do historie, tak Google Mapy se mohou datovat až do roku 2005 a samotná aplikace pro mobily do roku 2006, kde byla dostupná jako Java aplikace. Následně byla o 2 roky později uvedena pro ostatní mobilní platformy, a to konkrétně 15. prosince 2008. Tudíž zde má Apple navrch, jelikož je jeho patentová přihláška o několik měsíců starší.

Až nyní byl patent potvrzen a, jak můžete vidět na obrázku výše, najdeme zde některé společné rysy se současnými mapami nejen od Googlu. Znamená to snad, že by se jablečná společnost pustila do dalšího kola soudních sporů? To nevíme a zatím ani nejsou žádné indície, které by tomu nasvědčovaly. Rozhodně se jedná o zajímavý patent, který by mohl způsobit hodně nepříjemností.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Harazim

31. 10. 2012, 17:29

Banda idiotu v tom applu. Neumi nic poradne naprogramovat a tak zaluji kazdou konkurenci. 

apple je jak patentovy trol oni si snad fakt zazadali o patent na vsecko. skoda ze nemam kasicku jak oni nosil bych sebou diktafona a vsecko co me napadne bych si nahral a pak nechaval patentovat…a za 5 let…

at uz jdou vsici s tema patentama do pr****

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim