reklama

Asus: 1 milion tabletů Nexus 7 měsíčně

Asus: 1 milion tabletů Nexus 7 měsíčně
2012-10-31T10:08:02+01:00
• 31. 10. 2012

Nedávno jsme zmiňovali, že by nás zajímalo, kolik se prodalo tabletů Nexus 7. Víme, že toto zařízení je velmi oblíbené, ovšem chybělo nám jakékoliv potvrzení. CFO Asusu David Chang ovšem v rozhovoru pro The Wall Street Journal prozradil, jak to s tím Nexus tabletem vlastně je.

Připomeňme si v rychlosti základní fakta. V pondělí se potvrdily informace o představení 32GB a 3G verze tabletu Nexus 7. Kromě toho se potvrdily i cenové spekulace, tedy, že 16GB Nexus 7 se se svou cenou zařadí na místo toho 8GB a 32GB se posune na místo 16GB. Je zřejmé, že to jsou výborné zprávy pro všechny zájemce. Důležité ale také je, kdy se to stalo. Google a Asus otestovali zákazníky, jestli budou mít o Nexus 7 zájem. Ukázalo se, že zájem mají a není zrovna malý. A jelikož se blíží Vánoce, nemohli vymyslet nic lepšího, než že Nexus 7 zlevní a doplní o varianty, po kterých zákazníci volají.

Máme tedy poptávku a od pondělí již i odpovídající nabídku. Ovšem jak vysoká ta poptávka je? Podle slov CFO Asusu vysoká a s rostoucí tendencí.

„At the beginning, it was, for instance, 500K units a month, then maybe 600, 700K. This latest month, it was close to 1 million“

Dozvídáme se, že na počátku se prodalo cca 500 000 zařízení Nexus 7 za měsíc. Poté prodejnost rostla a v posledním měsíci se dostala až někam k 1 milionu. Budeme-li předpokládat, že hodnoty jsou vždy za jeden měsíc, dostaneme sečtením přibližný počet dosud prodaných tabletů Nexus 7. Asus jich tedy mohl za uplynulé měsíce dostat k lidem cca 2,8 milionu. Důvodem růstu prodejnosti jsou blížící se Vánoce, ale také rozšíření dostupnosti zařízení do dalších zemí (například i do České republiky).

Hodnota 2,8 milionu není špatná, ale stále nedosahuje na prodejnost Kindlu Fire od Amazonu, kterého se za první čtvrtletí, kdy byl k dostání, prodalo 3,9 milionu. Pokud se podíváme i mimo androidí tablety, zjistíme, že 2,8 milionu prodaných kusů vlastně není vůbec nic světoborného. Apple zvládl za poslední čtvrtletí prodat 14 milionů iPadů.

Bude zajímavé sledovat prodejnost jak tabletu Nexus 7, tak i jeho většího bratra Nexusu 10,  který je aktuálně nejvybavenějším tabletem na trhu. Vzhledem ke své velikosti je přímo předurčen k souboji s iPadem a my jsme zvědaví, jak bude toto klání probíhat.

Zdroje: blogs.wsj.com, androidpolice.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim