reklama

Velké srovnání Windows Phone králů

Velké srovnání Windows Phone králů
2012-09-30T09:32:51+02:00
• 25. 9. 2012

Samsung, Nokia a nakonec i HTC. Tyto firmy představily svoje hlavní trumfy pro letošní Windows Phone sezónu. Jsou tu tři vlajkové modely, které si v dnešním článku srovnáme. Jde o Samsung Ativ S, Nokia Lumia 920 a konečně HTC (Windows Phone) 8X. Parametry jsou sice jasné, pořád tu ale zůstává mnoho otazníků. Kromě faktického srovnání jsme získali i zpětnou vazbu od vás a povíme vám, který z telefonů vyhrává u našich čtenářů.

Rozhodne to jediné, co o telefonech nevíme?

Ještě před tím, než se vrhneme do srovnávání, je tu jeden aspekt, který by mohl být rozhodující. Tímto pátým elementem je samozřejmě cena. Ani jeden z výrobců (jak jsme již ostatně zvyklí) nám opět koncovou cenu neprozradil. Jediné, do čeho se můžeme pustit, jsou spekulace. U Samsungu Ativ S jsem s informacemi na suchu. Kolem Nokie se přeci jen točí spekulací více, ale nejde o žádná přesná čísla. Panují však obavy, že Nokia nasadí cenu někam okolo 15 tisíc korun. HTC by podle prvních informací mohlo přijít s přívětivější cenovou politikou a nabídnout 8X za 13 000 korun. Berte ale prosím tyto údaje s rezervou.

Tabulky a čísla…

Pro mnohé je rozhodující, jaký výkon telefon nabídne, jakou kapacitu má jeho baterie, jak velký je displej a jaké má rozlišení. Tabulkové parametry proto shrneme hned na začátku.

Na první pohled je jasné, že všechny přístroje mají stejný procesor, grafický čip i velikost operační paměti. Výkon by tedy měl být stejný, nebo minimálně velice podobný. Telefony se ovšem zásadně liší v použitém typu a velikosti displeje, kapacitě baterie nebo vlastnostech zadního i předního fotoaparátu. Zajímavým údajem je i váha. Zatímco HTC 8X i Samsung Ativ S si vystačí s hmotností, která se pohybuje kolem 130 g, Nokia poměrně hodně zatíží vaší kapsu hned 185 gramy.

Pro někoho může být rozhodující vzhled. Samsung vsadil na osvědčený design, který kombinuje vzhled telefonu SGS I a SGS III a nabídne nejtenčí tělo. Na druhou stranu HTC a Nokia přichází z polykarbonátovým zpracováním a unibody konstrukcí. Oba telefony se navíc budou prodávat v hned několika barevných variantách.


Kromě klasických parametrů mají různé telefony své další výhody i nevýhody. Zde jsou ty nejzásadnější, kterou pomohou telefon prodat a které ho potáhnou dolů.

Samsung Ativ S

+ Zázemí a distribuční síť největšího výrobce smartphonů na světě

+ Již osvědčený design

+ Může navázat na prodejní výsledky telefonů Focus na americkém trhu

+ Podpora SD karet

+ Velká kapacita baterie

+ / – Velký displej

+ / – Cena?

– Samsung primárně cílí na Android a díky tomu budou i prostředky na propagaci WP telefonu menší. Navíc vhledem k menšímu počtu Windows phone modelů Samsungu se Ativ S v nabídce více “ztratí”.


Nokia Lumia 920

+ Nokia sází pouze na Windows Phone a věnuje mu veškeré zdroje

+ Přidané aplikace od Nokia

+ Více barevných variant

+ Největší datové úložiště

+ Osvědčený design

Cesta: p

+ Kvalitní fotoaparát

+ Bezdrátové dobíjení

+ Displej s možností ovládání “odporovými” metodami

+ / – Cena?

– Skandály vzniklé při představení modelu

– Atypické rozlišení

– Chybějící slot pro SD kartyHTC 8X

+ Značná marketingová podpora ze strany Microsoftu

+ HTC propaguje Windows Phone telefony rovnocenně s Android modely

+ Více barevných variant

+ Vysoké DPI

+ Nízká váha

+ Kvalitní přední kamera

+ Technologie Beats audio

+ / -Cena?

– Nižší kapacita baterie

– Chybějící slot pro SD karty


Král platformy podle čtenářů

Před několika dny jsme na našich sociálních sítích spustili anketu, ve které jsme se vás ptali na to, který z těchto smartphonů je vaším favoritem. Nyní jsou již výsledky uzavřeny a ve výsledném pořadí se jednotlivé telefony umístily takto:

1. Nokia Lumia 920 (53 hlasů)

2. Samsung Ativ S (32 hlasů)

3. HTC (Windows Phone) 8X (26 hlasů)

Vypadá to tedy, že Nokia má stále šanci přežít a udělala velice dobrý první dojem. Podobný průzkum proběhl samozřejmě i jinde a na závěr dnešního článku se podíváme na výsledky zveřejněné na serveru WPCentral.com.


💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat