Sony Mobile říká WP8 jasné ne!

Sony Mobile říká WP8 jasné ne! 2012-9-13

Na internetu kolují zvěsti, že Sony se poohlíží po novém systému Microsoftu. Zatím jen pár výrobců potvrdilo svá zařízení s Windows Phone 8. Jsou jimi především Nokia a také Samsung. Vše vzniklo dle vyjádření Pierre Perrona, který prohlásil, že Sony Mobile nic nebrání v nasazení tohoto systému. To však vyvrátil CEO Kunimasa Suzuki, který v plánech s WP8 do budoucna nepočítá.

Důraz bude i nadále věnovat svým Xperiím s Androidem, i když přiznává, že tržní podíl neustále klesá. Řešením by bylo uvádět zařízení mnohem rychleji a zvýšit efektivnost uvnitř společnosti Sony. To můžeme pozorovat už dnes, kdy Sony chrlí své telefony jeden za druhým. Také se vyjádřil k patentovým válkám, kde nemalou roli hraje používaný systém Android. Sony se zásadně těchto sporů nebojí, protože má obrovské portfolio patentů spolu s právy Ericssonu. Dobré vztahy také upevňuje prohlášení Applu, že Sony si jde v mobilním průmyslu vlastní cestou a pochvaluje si odlišný design telefonů.

Zdroj: xperiablog.net

Lukáš Vaculík

Technologie mění svět a mění lidi. Zajímám se o dopad technologií na společnost. Zabývám se smartphony, tablety, počítači a podobně. Kromě toho jezdím ve volném čase na kole, občas hraji hry, fotím a píšu články. Pracuji jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

bigt

14. 9. 2012, 9:36:43
reply

Divím se, proč když už s Ericssonem nemají nic společného, neudělají konečně herní telefon nebo tablet, to je to tak složité?

mimonaut

13. 9. 2012, 23:04:27
reply

:-D
a) dlaždice zdaleka nejsou jen pro spouštění programů
b) ten systém je celý jiný, rychlý a kompaktní. Design odlišný, propojený, včetně aplikací -a to žádný launcher nepředělá.

jinak zas to od sony chápu – propagovat na svých telefonech X-Box s vestavěným X-Box live, když je jeden z mých důležitých produktů konkurenční Playstation, to by se mi taky nechtělo

Zdenecek5

13. 9. 2012, 20:01:32
reply

Dobře oni! :) Pokud vám jde jenom o ty dlažidce, tak ty si můžete nacpat i do droida, stačí aplikace launcher 7 a trochu si s ní pohrát a je to. I na té fotce to bude ona předpokládám.

carlx

13. 9. 2012, 18:26:35
reply

praveze nesype… a to nechapu… Kdybych chtel android, opravdu si koupim Sony… Vzdyt ostatni jsou jen kopie jedna druheho… Sony je originalni. Nechapu to.

pcwifi

13. 9. 2012, 16:02:47
reply

pro WP skoda ale pro SONY ne :o) maj kluci rozum…dycky se da uchylit k jinemu systemu ale proc utikat z toho, co pohani jejich founy a sype jim love ?

mimonaut

13. 9. 2012, 15:00:04
reply

to je pro WP velká škoda..
xperie jsou krásný telefony, ale k androidu bych se už nevrátil..