reklama

Goodspeed: 10 SIM karet a revoluce v datovém roamingu

Goodspeed: 10 SIM karet a revoluce v datovém roamingu
2012-09-15T10:32:25+02:00
• 15. 9. 2012
7

V letech minulých jsme museli neustále řešit cenu za volání a sms, pokud jsme jeli do zahraničí. V dnešní době spíše každý hledá způsob, jak být online i mimo ČR, ale zároveň si nebrat hypotéku za připojení k internetu. Možná vzniká nový způsob, který nechá vaše starosti za hlavou.

uros-goodspeed-hotspot

Finská společnost Uros začíná nabízet zařízení o velikosti smartphonu, ale jedná se o Wi-Fi router. Není nijak běžný, jelikož disponuje deseti sloty na SIM karty. Samotné zařízení využívá tu SIM kartu, která se hodí do dané země. Zařízení se jmenuje Goodspeed a jeho pořizovací cena je 273 Eur. To ale není vše. K tomuto zařízení se nabízejí dva tarify, které můžete využívat bez ohledu na tom, v které zemi se nacházíte.

71WDDy4nFDL._AA1500_81ifnxxRHJL._AA1500_

Můžete platit 6 eur za den, nebo 10 eur za měsíc. Samozřejmě vás bude zajímat FUP, které je stanoveno na 1 GB za den. Denní sazba je vysoká, ale nějakých 250 Kč za měsíc mobilního internetu už vypadá mnohem lépe a ve srovnání s roamingovou nabídkou operátorů to zní jako nebeská píseň… (aktualizace níže) Uros nabízí kalkulačku, v které zjistíte, kolik byste museli zaplatit za datový tarif v dané zemi při roamingu a kolik zaplatíte přes jejich službu.

image

V současnosti Goodspeed nelze využívat v celé Evropě. V nabídce dostupných zemí najdeme Finsko, Německo, Itálii, Irsko, Luxembursko, Švýcarsko a Velkou Británii. Do konce roku Uros slibuje razantní rozšíření po celém našem kontinentu. Nyní se ještě můžete podívat na specifikace této malé krabičky.

71PW4ucIsOL._AA1500_

Specifikace Goodspeed:

  • rozměry 123 x 63 x 13 mm
  • váha 127 gramů
  • slot na 10 SIM karet
  • FUP 1 GB na den
  • 21Mbps HSPA+
  • USB napájení
  • výdrž na jedno nabití v pohotovostním stavu: 1 týden
  • výdrž na jedno nabití v provozu: 8 hodin

Co říkáte na takové zařízení? Zřejmě se bude víc hodit pro lidi, kteří na cestách po Evropě stráví hodně času. Nyní můžeme pouze říci to, že si jej můžete zakoupit na amazon.co.uk.

Zdroj: engadget.com

Aktualizace:

V době uveřejnění článku uvedl engadget.com, že je tu jednotná sazba za měsíc. Společnost Uros se ale ozvala s vyjádřením, že poplatek ve výši cca 250 Kč není kompletní. Po zaplacení této částky stále budete muset platit denní poplatek cca 6 Eur. Za upozornění děkujeme čtenáři seekertn“.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Stačilo by, keby sa operátori v EU dohodli na tarife 2€ za deň. Ak som 10 dní na dovolenke, tak zaplatím max. 20€ a ak tam pracujem dlhšie, tak si zabezpečím tarif u miestneho operátora.

Luxembursko? Vážně?

K čemu je celá ta slavná EU když nejsou schopný ani zařídit jednotnou a REOZUMNOU cenu za data v celé EU?

az take uzasne to nie je , 9 eur sa plati za account, nie za data :

Update: Uros has gotten in touch with us to clarify the pricing beyond what we’ve seen so far. The €9.90 fee covers account details and doesn’t „yet“ reflect data — you’ll still need to pay €5.90 per day . There’s also a chance the rate could go up in future countries, although all the existing countries abide by that rate.

Takže u nás vyjde roaming přes toto levněji než přes SIM operátora?

V případě, že by tato služba u nás fungovala bych měl 1 GB/den za nějakých 270 Kč (9.90€)? Wau!

Přemysl Vaculík

VIP 15. 9. 2012, 14:21

Jan Polášek: omezení je stejné u obou tarifů dle informací.

Jak je to s tím měsíčním tarifem… ten má jaký FUP? taky giga na den jako ten denní? nebo je to nějak jinak.

A pochybuju, že se to objeví i u nás, to by naši operátoři nedovolili

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim