reklama

První antivirus od operátora

První antivirus od operátora
2012-09-13T09:00:29+02:00
• 13. 9. 2012
1

V oblasti bezpečnosti na smartphonech a tabletech vás poměrně často upozorňujeme, že se máte více spoléhat na vlastní rozum a přemýšlet o každé aplikaci, kterou si instalujete. Většinou si stačí přečíst například u Androidu, jaká práva daná aplikace vyžaduje. I tak se malwaru poměrně dobře daří a toho si jsou vědomy společnosti zabývající se ochranou.

ae321536b620x315.jpg

Mobilní operátor Verizon z USA začne předinstalovávat první antivirus ze své dílny na nové smartphony, které budou v jeho nabídce. Ve skutečnosti se jedná o verzi, která je založena na antiviru od McAfee. Nese název Verizon Mobile Security. Základní verze bude zdarma, ale Premium již bude zpoplatněna cca 2 dolary měsíčně (v akci 1 dolarem).

Otázkou je, jestli něco takového bude vůbec stačit a jestli se tento antivirus nemine účinkem. Ostatně je vždy lepší si o dané aplikaci přečíst více, než se spoléhat jen na nějakou aplikaci, která vás má chránit. Pokud by i čeští operátoři zařadili do standardní výbavy smartphonů antivirus, ocenili byste tento krok? Nebo si dokážete pohlídat své soukromí a bezpečí bez intervence operátorů a antivirových společností?

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

A už to začíná brzo budou telefony jak notebooky plné balastu co nikdo nechce a navíc ještě nepůjde odinstalovat

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim