reklama

Apple najme lidi z Texas Instruments

Apple najme lidi z Texas Instruments
2012-09-28T10:04:39+02:00
• 28. 9. 2012

Tento týden oznámila společnost Texas Instruments, že končí s výrobou pro mobilní trh. Celkem překvapující zpráva, která bude mít pro samotnou firmu ještě velké dopady. Můžeme jen doufat, že ví, co dělají. Samozřejmě jsme nemuseli dlouho čekat a supi již krouží nad kvalifikovanými zaměstnanci.

Pokud se podíváme na portfolio zákazníků společnosti TI, tak nám může být celkem jasné, proč ukončuje výrobu pro mobilní trh. Jeho procesory se objevily v zařízeních jako Amazon Kindle Fire, Palm Pre, BB Playbook, Motorola Xyboard, MOTOACTIVE music Player, Nokia N9, Nexus a Nexus Q. Ačkoliv se jedná o celkem dobré a kvalitní produkty, tak ani jeden z nich nebyl prodejním hitem. To zřejmě vedlo k tak závažnému rozhodnutí, které TI muselo udělat.

Apple se již začal zajímat o zaměstnance Googlu, kteří pracovali, nebo pracují na Google mapách. Jeho cíl v tomto rozhodnutí je jasný. Zásadně zlepšit své mapy v iOS 6. Nyní si začíná vybírat i z řad zaměstnanců společnosti Texas Instruments. Nehodlá najmout všechny, pouze si vybírá nejkvalifikovanější lidi, kteří by mu mohli pomoci ve vývoji vlastních procesorů. Již nyní víme, že architektura procesoru A6, který je použit v iPhonu 5, pochází od jeho vývojářů. Zřejmě se hodlá rozvíjet v této oblasti pomocí zaměstnanců od TI.

Myslíte si, že by Apple mohl spustit kompletně výrobu vlastních procesorů ve vlastních továrnách?

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim