Sony mění své rozhodnutí s aktualizacemi na Jelly Bean

Sony mění své rozhodnutí s aktualizacemi na Jelly Bean 2012-8-1

Neuběhl ani týden od chvíle, kdy společnost Sony ve svém vyjádření tvrdila, že modely Xperia z roku 2011 nedostanou oficiální aktualizaci na nejnovější verzi Androidu 4.1 Jelly Bean. Dnešním dnem si majitelé těchto zařízení mohou částečně oddechnout, jelikož Sony v tomto směru dává zpátečku a pomalu bere své dřívější tvrzení zpět.

Poté, co produktový manažer z Velké Británie zveřejnil na Facebooku zprávu, že modely Xperia Arc S a Mini Pro nedostanou aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému Android, mluvčí společnosti toto tvrzení vyvrátila krátkou zprávou na blogu Sony.

Minulý týden, během zasedání Q&A, poskytl tiskový mluvčí na naší Facebook stránce Sony Mobile GB chybné informace o Androidu 4.1 Jelly Bean pro zařízení Xperia z roku 2011.

Aktivně zkoumáme aktualizaci Androidu OS pro všechna zařízení, mezitím však pokračuje vydávání Ice Cream Sandwich pro smartphony Xperia S a modely z roku 2011, jak bylo plánováno.

Ačkoliv se zdá vyjádření nekonkrétní, tak zároveň nepatrně naznačuje, že společnost Sony ještě není zcela rozhodnuta, jak bude nakládat s Androidem ve verzi 4.1 u všech svých zařízení a bude nadále zvažovat možnost vypuštění aktualizace.

Na blogu také vedení Sony oznámilo aktualizaci na Ice Cream Sandwich pro některé letošní modely a především pro Xperii P. Dočkat bychom se jí měli v několika následujících týdnech.

Zdroj: TheVerge.com

KategorieAndroidČlánky
Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.