Smart Settings: přikažte mobilu, kdy (ne)má být ticho

Smart Settings: přikažte mobilu, kdy (ne)má být ticho 2012-8-15

Stává se vám, že zapomínáte v práci nebo ve škole vypnout hlasité vyzvánění? Nebo naopak: zapomenete vypnout tichý mód a po hodině zjistíte, že vám přišla SMS. Tento problém za vás vyřeší nová aplikace Smart Settings.

Smart settings - ikona

Ihned po stažení z Google Play se zobrazí obrazovka s předdefinovanými profily. Máte na výběr z tichého módu, venkovního nebo dokonce i úsporného. Každý profil je samozřejmě jedinečný, a proto se například u venkovního módu automaticky vypne Wi-Fi a v úsporném se k tomu vypnou i mobilní data.

Tyto základní profily má snad každý telefon, ale Smart Settings jde ještě dál. Můžete si totiž nastavit, že po připojení na určitou Wi-Fi síť (třeba v práci) se telefon přepne do tichého režimu. Úskalí je ovšem v tom, že pokrytí Wi-Fi nemusí být zrovna kvalitní a může vypadávat. Ale i s tímto problémem si autoři poradili. Aktivaci určitého profilu lze totiž vynutit na základě času. Takže pokud máte pracovní dobu od 7:30 do 16:00, tak si jednoduše nastavíte tyto mezní časové údaje, k nim připojíte příslušný profil, dny v týdnu a o nic víc se již nemusíte starat.

Samotné profily lze přepínat přímo v aplikaci nebo pomocí rychlého nastavení v notifikační liště. Poslední z možností je použití aplikace 1Tap Quick Bar od stejného autora, která vám dokáže vytvořit i widget.

QR kody

Zdroj: androidauthority.com

Michal Mroček

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

marek.p

20. 8. 2012, 6:29:28
reply

Vyzkousel jsem a je to na nic aplikace.Handy profiles je od českého vývojáře a umí daleko víc věcí a je kvalitnější.

mposvar

18. 8. 2012, 22:28:34
reply

zdar, ja jsem kamosovi na SIIG nahral polobotkou program ani nevim jak se jmenoval, a byl klid hned…jo a ten program byl ode mne free, to vim jiste..:-)

Ipanema

18. 8. 2012, 20:54:10
reply

Dororučuji taky Profile Scheduler. Bez výhrad, ideální widget se stavem profilu, maximální nastavení, přepínání podle času, funkce, na GPS, apod.

konecny.mike

17. 8. 2012, 15:22:34
reply

Používám už pár měsícu Profile Scheduler. Používám jej sice jen na vypnutí zvonění na noc (s touto funkcí jsem velmi spokojen :) ), ale pravidle lze nastavit i v závislosti na poloze.
Můžete vyzkoušet na Google Play.

malmek

17. 8. 2012, 13:32:26
reply

Nokia Situations vyvíjela přímo Nokia,velmi dobrá aplikace. Mění profil,téma,vyzvánění,zvuk kláves,jaká aplikace se má otevřít atd. stačí nastavit datum,čas,gps pozici,BTS,wifi nebo bluetooth.

Fido

17. 8. 2012, 11:18:50
reply

Přijde mi trochu nelogické to přepínání profilu podle dostupné wifi když se wifi v určitém profilu vypne. Pak to logicky nemůže fungovat.
Ono to neumí přepínat profil podle zjištěné BTS v dosahu? To už uměl symbian (tuším, že to byly smart profiles nebo tak nějak).

rendy42

17. 8. 2012, 9:03:12
reply

Mít něco „v základu“ pro mně znamená, že když se mi ta daná app nebo funkce nelíbí (ať už ovládáním, nebo vzhledem, nemám jakoukoli možnost ji nahradit jinou – a to platilo hlavně u Simbíku!

George76

17. 8. 2012, 8:46:12
reply

ano, protoze nemel nic jako appmarket. Android nic takoveho v zakladu nepotrebuje, protoze si muzes vybrat hned z nekolika alternativ. Co to je vlastne za vyhoda, ze to mam „hned v zakladu“?

LiberaleMiguel

17. 8. 2012, 7:37:21
reply

to se pak neni co divit, ze jsou na Play stovky tisic aplikaci, kdyz je treba jedna na kazdou beznou funkci….. Symbian umi casovane profily uz v zakladu a od pradavna