Samsung bude vyrábět až 64GB NAND paměťové čipy

Samsung bude vyrábět až 64GB NAND paměťové čipy 2012-8-3

Mezi časté nešvary chytrých mobilních telefonů neodmyslitelně patří nedostatek vnitřní paměť, ale nejen kapacita hraje vždy hlavní roli. Rychlost zápisu je stejně důležitá, a tak se společnost Samsung rozhodla vyjít vstříc oběma stranám. V současné době posílá do sériové výroby nejnovější NAND paměťové čipy. Co od nich očekávat a čím budou odlišné?

Pod označením eMMC Pro Class 1500 se bude skrývat vysokorychlostní vestavěný paměťový (eMMC) čip o velikosti 16 GB, 32 GB nebo 64 GB. Tyto čipy budou jednoznačně vynikat rychlostí čtení 140 MB/s a zápisem o rychlosti 50 MB/s. Takovou rychlost doposud žádný chytrý telefon nenabízí, čili budoucí uživatelé se mají určitě na co těšit.

eMMC Pro Class 1500 je výsledkem technické kombinace 64-Gigabit NAND s přepínacím rozhraním DDR2.0, a to vše za použití 20 Nm výrobního procesu. Jde o první čip svého druhu, který bude podporovat specifikace JEDEC e-MMC v4.5.

Nakonec samozřejmostí je, že nalézt tyto čipy budeme moci jen u těch nejlepších smartphonů a tabletů, které se dostanou v budoucnu na trh. Prvním zařízením má být údajně připravovaný Galaxy Note II od samotného Samsungu, jehož premiéra může být naplánována již na konec srpna a veletrh IFA v Berlíně.

Zdroj: GSMArena.com

KategorieAndroidČlánky
Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.