reklama

Hon hudebního maniaka za nejlepším přehrávačem – 2. díl Seriál, Android

Hon hudebního maniaka za nejlepším přehrávačem – 2. díl [Seriál, Android]
2012-08-19T11:46:28+02:00
• 19. 8. 2012
5

Většina uživatelů Androidu, především u verzí nižších než 4.0, se nespokojí s výchozím přehrávačem, který jim je nabídnut v telefonu jako výchozí, a začnou se pídit po nějakém lepším. Na Google Play je jich nespočet a je těžké mezi nimi najít přesně ten pravý. V tomto seriálu postupně vyzkoušíme různé přehrávače a Vy si budete moci vybrat ten, který se vám bude líbit.


V dnešním díle se podíváme na další oblíbený přehrávač, tentokrát s názvem MixZing. Jde o přehrávač který nabízí jak placenou, tak bezplatnou verzi.

K MixZingu jsem se dostal v době, kdy ještě na bývalém Android Marketu nebylo tolik přehrávačů. Tento patřil mezi těch pár, které si člověk mohl stáhnout zdarma. Po spuštění přehrávače se vám zobrazí hvězdicové, nebo spíše paprskové, menu, kde máte opět možnost si vybrat, co chcete procházet. Aplikace má integrovaný video přehrávač, takže videa jsou v nabídce také. Rovnou z tohoto menu máte možnost jednoduše spustit náhodné přehrávání všech skladeb, a to přes talčítko Shuffle All. To jsem na MixZingu ocenil, jelikož u většiny přehrávačů musíte prolézt knihovnou až ke skladbám, vybrat od jaké se začne přehrávat, a pak ještě navolit náhodné přehrávání. MixZing vás tohoto rituálu ušetří a vy můžete rovnou poslouchat. Dále se pak můžete klasicky dostat do knihovny nebo do složek na vaší SD kartě.

Knihovna

Knihovna má opět klasické řazení, tedy Umělec, Album, Skladba, Žánr a sekce Playlistů. Přepínání mezi jednotlivými sekcemi je řešeno lištou s tlačítky, která je umístěna ve spodní části obrazovky. Pokud zároveň něco přehráváte, v modré liště nad knihovnou se potom zobrazí interpret a název právě přehrávané skladby. V liště navíc najdete tlačítko pro pozastavení a opětovné spuštění přehrávání. Procházení interprertů je poněkud zjednodušené, pod interpretem se zobrazuje počet skladeb a nic víc. Seznam navíc ani není doplněn o obrázky interpretů, podobně jako u PlayerPro. O něco lépe je na tom seznam alb, kde po levé straně máte jednotlivé obrázky alb. Pokud vám obrázek alba chybí, je nahrazen obrázkem noty. Pod názvem alba se zobrazuje interpret a opět zde najdeme i počet skladeb. Procházení skladeb se ve své podstatě neliší od jiných přehrávačů.

Jde o klasický seznam, kde se pod názvem skladby zobrazuje interpet a album, ze kterého píseň pochází. U procházení žánrů nenajdete kromě jejich seznamu, který je vytvořen na základě ID3 tagů, žádnou informaci o tom, kolik máte v knihovně z daného žánru skladeb.  Dávejte si pozor při výběru v seznamu skladeb. Pokud kliknete na skladbu pod záminkou, že se vám začne přehrávat celá knihovna, nastane problém. Skladba se sice začne přehrávat, ale zároveň se vytvoří playlist, pojmenovaný „MixZing – název skladby“, který bude obsahovat pouze onu jednu skladbu. Abyste spustili přehrávání celé knihovny, nejlépe dlouze tapněte na první song (aby byla obsažena celá knihovna) a v nabídce, která vám vyskočí, klikněte na možnost Play from here a najděte si poté skladbu v seznamu právě přehrávaných skladeb. Jinak byste neustále museli vytahovat telefon z kapsy a procházet knihovnu. Sám jsem se s tímto problémem setkal když jsem chtěl přejít na další skladbu a ono to nešlo. A pokud má člověk 6 GB hudby, příjemné to není.

Knihovna tedy nepůsobí přeplácaně, ale opět jde o bílou na černém podkladu a nějaká ta kosmetická úprava by neuškodila. Co mi však chybělo, byla po dlouhém tapnutí nějaká větší nabídka možností. Najdete v ní totiž jen možnost přehrání, přidání do seznamu skladeb nebo smazání i celé skupiny skladeb.

mixzing knhovna

Přehrávač

UI přehrávače působí celkem příjemně, a je propracovanější než knihovna. V horní liště máte údaje o písničce obsažené v ID3 tagu. Pokud v tagu chybí název alba, místo něj se zobrazí název složky, ve které se soubor nachází. Pokud však informace v ID3 tagu chybí úplně, zobrazí se vám v rámečku, kde jsou běžně údaje, žlutým písmem v závorce nápis [Tap to identify song]. Po tapnutí a chvilce čekání se zobrazí seznam alb i s obrázky, které potom nahradí stávající informace v ID3 tagu. Pokud se do této nabídky chcete dostat u písně která má tag kompletní, po stisknutí tlačítka pro menu (systémové/hardwarové) se vám zobrazí 6 ikon. První pro návrat do knihovny, druhá pro nastavení Sleep Timeru a dvě pro práci s tagy: Identify song a Edit tags. Tudiž si můžete nechat tagy najít přes internet, nebo je změnit manuálně. Další dvě ikony v nabídce jsou pro sdílení a pro další možnosti, jako je přehrání všech skladeb od interpreta, nastavení písně jako vyzvánění, odstranění, přechod do nastavení a jiné.

Zpět k UI. Nalevo od informací o skladbě se nachází ikona s písmenem i. Pokud na ní tapnete, otevřou se vám informace o interpretovi, kde pak máte možnost najít si jeho texty, něco o něm na Wikipedii nebo Googlu či najít si jeho videa na YouTube. Napravo od informací o skladbě je ikona pro přechod do seznamu skladeb. Prostor pro album je u tohoto přehrávače dostatečně velký a nedochází zde k žádným ořezům. Navíc se obrázek přizpůsobuje dolnímu ovládacímu panelu, který je rozšířitelný. Pokud nemáte v ID3 tagu uložený obrázek, místo něj se zobrazí nápis mixzing, který je navíc umístěn na pozadí které je uděláno jako přechod z šedé skoro až do černé, tudíž to nevypadá tak nudně jako u výchozího androidího přehrávače. Progress bar je řešen celkem elegantně – stříbrný, navíc se zobrazí až po tapnutí na album art, tudíž vám nebude překážet.

Ovládání je umístěno dole a nemá žádný odstup od hrany displeje. Kromě tří klasických ovládacích tlačítek je zde tlačítko pro přechod do ekvalizéru a tlačítko pro rozšířené ovládání. Základní ovládání je opět řešeno elegantně, tlačítka nejsou sice barevná, ale jejich výplň je opět tvořena přechodem. Navíc ikony na nich nejsou vystupující a vypadá to vkusně. Jediné co bych těmto tlačítkům vytkl, je jejich velikost – leckdo by se mohl lehce překliknout. Zmiňoval jsem rozšířené ovládání. Po tapnutí na šipku (pod kterou je nápis more, tudíž si ji nespletete) se vám nad řádkem se standardním ovládáním objeví proužek, kde máte možnost spustit náhodné přehrávání, opakování skladeb, a pokud přehráváte z playlistu, přidat nebo odstranit skladbu.

Sleep timer je řešen tak, že po nastaveném čase se přehrávač jen neztlumí, ale vypne. Je to zároveň výhodnější například pro uživatele aplikace Sleep as Android, jelikož ta přehrávač jen ztlumí a přehrávač tak běží celou noc. UI přehrávače je celkem přehledné, není přeplácané, ale chybí mi možnost nějakých úprav či skinů.

mixz

Ekvalizér

Ani vývojáři tohoto přehrávače nezapomněli na vlastní ekvalizér. Tento je orientován na šířku a jedná se o deseti-pásmový ekvalizér, s pěti přednastavenými módy. Navíc si můžete přepnout, zda ho chcete ovládat jako tří, pěti nebo deseti-pásmový. Navíc máte možnost nastavit si rozsah na ±3, 6 nebo 12 decibelů. Jednou předností oproti jiným ekvalizérům je možnost uložit si nastavení ke skladbě, albu či interpretovi. S ekvalizérem si tedy můžete pohrát jak chcete, jen budete muset překlopit telefon.

ekval mixzing

Widgety

Nebylo by přehrávače bez widgetů. Kromě šesti různě velkých widgetů, které máte buď s obrázkem alba, nebo bez něj, nabízí přehrávač i widget na zámku obrazovky. Chybí mu možnost ovládat ho z notifikační lišty (Android 4.0+), ale to kompenzuje možností ovládat přes tlačítka hlasitosti (u Custom ROM) nebo přes headset.

Další vymoženosti

V jedné z posledních aktualizací se v nabídce objevilo tlačítko Remix Contests. Jedná se o sekci, kde najdete novou hudbu. Jedná se o hudbu ze soutěží (contestů), kde soutěžící dostanou skladbu a je na nich, jak ji zremixují, případně sami zahrají. Najdete zde tedy remixy například skladeb od Mika Oldfielda, Bon Iver a dalších. Dále pak přehrávač nabízí již zmiňovaný Sleep Timer, hledání informací o interpretech či video přehrávač.

Shrnutí

U MixZingu jsem mnoc dlouho nezůstal, jelikož mi dříve přišel trochu odlfáknutý a při velikosti mojí hudební knihovny byl celkem nepraktický. Co mi vadilo, byly reklamy. Chápu, díky reklamám je aspoň dostupno tolik funkcí, ale jen kvůli reklamám bych si placenou verzi asi nekupoval, navíc podle všeho placená verze ani nenabízí nic navíc. Neintuitivní ovládání mi často vadilo, přeci jen je jednodušší kliknout na skladbu a nechat mobil hrát, než složitě spouštět frontu jinak… Navíc vyhledávání obalů alb či informací nebylo moc spolehlivé.

Celkové hodnocení: 3/5

Odkazy na stažení:

Verze zdarma

Plná verze – 93,31 Kč

Máte návrh na další hudební přehrávač, který by stálo za to vyzkoušet? Pište na michal.cisarovsky@dotekomanie.cz!

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Přesně tak Power AMP je stejně nejlepší přehrávač asi z celého Google Play !

Stejně všichni víme jak to skončí. PowerAMP dostane 5/5 a ostatní si proti němu neškrtnou.

petr.svijany

19. 8. 2012, 21:34

Tak ja mobilni internet ani nemam. Ale je pro me pohodlnejsi mit to vsechno pekne otagovane v cloudu a cas od casu si to do telefonu stahnout nez lovit datovy kabel. Rychlosti wifi nejsem na zadnem miste kde se pohybuji limitovan

No s tím cloudem je to naprosto super, hlavně když jde člověk po venku (tam se obvykle poslouchá hudba) s 3G a FUP našich operátorů :-D

petr.svijany

19. 8. 2012, 12:33

Podle meho je nejlpesi prehravac Google Music Player, ve spojeni s cloudovym ulozistem je to uzasna vec.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat