reklama

Mozilla Firefox OS Nightly – právě ke stažení!

Mozilla Firefox OS Nightly – právě ke stažení!
2012-07-21T08:46:16+01:00
• 21. 7. 2012
2

Mobilní platforma od Mozilly pod označením Firefox je již nějakou dobu na cestě k nám a právě včera v brzkých ranních hodinách byla uvolněna ke stažení verze pro vývojáře a jejich zařízení s označením Nightly. Podle prvních snímků vypadá celý operační systém velice slibně, ale nic neuspěchejme – jeho vstup na mobilní trh může ještě zkomplikovat konkurence v podobě nového Androidu Jelly Bean či chystaného iOS6 od Applu.


Mnozí hovoří o smíchání všech systému do jednoho – počínaje ikonami až přes hlavní menu. Pořízené obrázky ale nejsou všechno. Nejprve bude potřeba nahlédnout pod pokličku a nabrat nějaké zkušenosti. Největší zbraní Mozilly má být především široký výběr aplikací, o kterých jsme již mluvili v jednom našem článku.

Je také potřeba položit si otázku, zda se najde ještě nějaký prostor pro novou platformu na tak přesyceném trhu s operačními systémy. Hlavními tahouny v tomto odvětví jsou bezpochyby Android od Googlu, iOS od Applu a v závěsu Windows Phone od Microsoftu. Nesmíme ale opomenout ani například BlackBerry 10 od RIMu nebo WebOS od HP.

Na závěr, pokud vás láká instalace systému do vašeho zařízení, nejprve budete potřebovat jednu z verzí nightlies od Mozilly, která by vám měla nabídnout příkaz ke stažení poslední verze. Poté bude následovat konfigurace Gaia a vrstev UI pro HTML 5. Více návodů naleznete na blogu Tonyho Chunga.

Soubory pro stažení Firefox OS Nightly

Oficiální stránky Mozilla Firefox Nightly

Zdroj: The Verge.com, Into Mobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

A na které zařízení to teda jde nainstalovat?

Abych pravdu řekl, tak mi prostředí připadá jako spojení custom rom MIUI a LeWaOS. No uvidíme, moc šancí mu sice nedávám, ale čím větší konkurence, tím líp pro koncového zákazníka.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim