„Mozilla Firefox OS je lepší než Android“ – ozývá se z O2

„Mozilla Firefox OS je lepší než Android“ – ozývá se z O2
2012-07-12T06:25:46+02:00
• 12. 7. 2012
1

Matthew King na konferenci investorů firmy narážel na operační systém Android s tím, že se uživateli s Firefox OS má dostavit lepší rozpočtový zážitek, než je tomu u Googlu. Start Firefox OS od Mozilly má být nastaven tak, aby se na trh postavil vedle Andoidu na konci tohoto roku a první telefony se objevily již začátkem příštího roku. Telefónica je vlastníkem mobilní sítě O2 nejen ve Velké Británii, ale i v mnoha dalších státech po celém světě, a je silně spojena s projektem Mozilly, která v současnosti rozvíjí HTML 5 pro svůj webový operační systém.

Matthew King, generální ředitel Telefonica, mluvil o větších ambicích tohoto operačního systému na konferenci v Londýně a navíc sama Mozillla tvrdí, že bude nabízet jednoduché, rychlé a efektivní uživatelské rozhraní na telefonech s procesorem o frekvenci 600MHz.

„S Firefox OS můžeme vyrobit stejnou zkušenost jako na Android telefonech levněji nebo lepší zkušenosti za stejnou cenu,“ řekl Matthew King.

„Levné Android telefony nabízejí špatné uživatelské prostředí a obvykle běží na starších verzích operačního systému,“ řekl Carlos Domingo – produktový ředitel O2

Klíčem k úspěchu má být podle společnosti O2 také cena zařízení pod taktovkou operačního systému od Mozilly, která bude za maloobchodních podmínek nižší než 100 dolarů, čili 2 072 Kč. Jak působivé.

„Cena prvního telefonu bude nižší než 100 dolarů a my ho vypustíme v prvním čtvrtletí roku 2013 v Brazílii. Na evropský a další trhy dorazí později.“

Mozilla má doposud podepsané smlouvy se sedmi sítěmi a dvěma výrobci mobilních telefonů, kterými jsou ZTE a Alcatel a budou podporovat Firefox OS. Dále jsou v jednání s dalšími čtyřmi až pěti velkými výrobci mobilních telefonů.

„Mobilní telefony s Firefox OS budou k dispozici ve všech sítích do konce roku 2012. První mobilní telefony pravděpodobně dorazí v lednu příštího roku,“ řekl Carlos Domingo.

Zdroj: Techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

No tak co čekat že řeknou? Ten náš OS, v kterým máme prachy bude naprd, tka ho nekupujte?
Dokud je neuvidím vedle sebe, tak nevěřím ani slovo!

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat