MeeGo žije, nového telefonu se dočkáme letos

MeeGo žije, nového telefonu se dočkáme letos
2012-07-10T09:45:29+02:00
• 10. 7. 2012

Ne, Nokia nepřehodnotila svoji strategii. Stále chystá nové modely s Windows Phone a MeeGo je stále v propadlišti jejích dějin. Vykopává ho ovšem jiná firma s názvem Jolla a rovnou se chystá představit nový smartphone s tímto operačním systémem.

Jolla-MeeGo-smartphone-no-Nokiameego_logo_gm1nokia

Byť tu MeeGo nebylo dlouho, stihlo si vytvořit poměrně početnou skupinu příznivců. Mnoho lidí si systém i jediný prodávaný model N9 velice oblíbilo. Teď to vypadá, že systém postavený na bázi Linuxu opět ožívá.

03

Nová finská firma chce navázat tam, kde Nokia skončila. A šanci má poměrně velkou. Stojí za ní totiž lidé, kteří působili na klíčových pozicích ve vývoji systému MeeGo právě v Nokii. Jsou jimi například Marc Dillon nebo Jussi Hurmola. Zároveň jsou součástí týmu i aktivní členové komunity, na kterou bude muset MeeGo hodně sázet.

Jolla-MeeGo-smartphone-no-Nokia

Jolla pracuje na novém MeeGo telefonu již od konce roku 2011. Mělo by jít o zařízení, které bude stavět na tomto systému, avšak můžeme očekávat inovované uživatelské prostředí. Firma toho zatím moc neprozradila. Zatím jen víme, že se zřejmě nového telefonu dočkáme někdy později v tomto roce.

Kdo ví, třeba se opravdu objeví nová řady MeeGo telefonů. Určitou skupinu zákazníků by nová firma oslovit mohla. Zatím však nemá pro komunikaci určené ani webové stránky, a tak se budeme muset spokojit jen s LinkedIn profilem firmy.

Zdroje: GSMArena, Unwiredview


Pojďte si zasoutěžit o linuxový mobil N9 nebo N950.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat