reklama

Lenovo Thinkpad: tablet nejen pro firmy video

Lenovo Thinkpad: tablet nejen pro firmy [video]
2012-07-04T07:22:32+01:00
• 4. 7. 2012

Tentokrát jsme si pro vás připravili povídání o tabletu od společnosti Lenovo. Jmenuje se ThinkPad, má úhlopříčku 10,1″ a v útrobách skrývá čip nVidia Tegra 2. Jak na nás tento tablet zapůsobil? Jak obstojí v dnešní konkurenci? Má vůbec smysl o starší Tegře uvažovat, když už tu máme novou? Co velikost, jak nám sedlo zařízení do ruky? Odpovědi na tyto otázky najdete ve videu.

ThinkPad-Android-Tablet-with-Pen-625x414

Zmiňujeme to již v nadpisu – ThinkPad mířil (a stále míří) na firemní zákazníky. Odpovídá tomu nejen elegantní vzhled, ale také zvýšené zabezpečení systému. Pro pohodlné použití na poradách a prezenacích nabídne stylus, který umožní rozpoznávat mimo pozice na displeji i tlak.

Tablet byl představen před více než rokem. Protože byl ale tehdy špičkově vybaven (Tegra 2, 1 GB RAM, Bluetooth 3.0…), stále je bez problémů použitelný a s Androidem 4.0 ICS i velmi svižný a snadno ovladatelný. Pokud po něm budete chtít stejné výkony jako po Samsungu Galaxy S III (přehrávání videa a hraní her), úplně spokojení nebudete. Pokud tyto činnosti ale rozdělíme, tak si tablet s oběma úlohami bez problémů poradí.

Abychom to neprotahovali, následuje video, kde se o tabletu dozvíte snad vše důležité.


Pokud by to nebylo dostatečně patrné z videa, říkám to rovnou – tablet mě svým zpracováním a použitelností nadchl. V podstatě mi vadil jen rozměr, což je ale obecný problém – nesouvisí s tímto konkrétním modelem.

Objevil se ještě dotaz, zda by ThinkPad bylo možné použít jako grafický tablet k počítači. Určitě by to možné bylo. Potřebovali byste k tomu však speciální aplikaci, kterou jsem já nenašel. Pokud byste o ní věděli, napište do komentářů – někomu by se mohla hodit.

Jak se líbí tento tablet vám?

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim