reklama

Intel si pohrává s bezdrátovým dobíjením smartphonů video

Intel si pohrává s bezdrátovým dobíjením smartphonů [video]
2012-06-07T17:44:35+01:00
• 7. 6. 2012
2

Bezdrátové dobíjení není žádná novinka a ve smartphonech se používá už několik let. K masovému rozšíření však stále nedošlo. Dobíjecí stanice musela být stále připojena k elektrické síti kabelem. Jednalo se tedy o poloviční řešení, pokud jste se chtěli zbavit všech drátů vedoucích k mobilu.

Screen_Shot_2012-06-06_at_8.10.38_PM_large_verge_medium_landscape

Intel si pohrává s bezdrátovĂ˝m dobĂ­jenĂ­m smartphonĹŻm, ovšem ne ze strany mobilĹŻ. Zkouší variaci dobĂ­jecĂ­ stanice, která by byla praktiÄŤtÄ›ji schovaná a kompletnÄ› bezdrátová. Intel má silnĂ© slovo mezi vĂ˝robci poÄŤĂ­taÄŤĹŻ, proto zkouší vyvinout dobĂ­jecĂ­ stanici zabudovanou v notebooku. PĹ™edstava to je velmi pÄ›kná…

Jakmile vám dojde šťáva ve smartpohonu, jen jej přiblížíte k notebooku a ihned se začne dobíjet. Jednoduché a celkem použitelné. Mobil by se dobíjel z baterie notebooku a kompletně bez kabelů. Pokud k tomu připočtete možnost přenosu dat skrze WiFi nebo Bluetooth, tak USB kabel již nebudete potřebovat vůbec. Nyní se již můžete podívat na demonstraci této novinky. Jedná se jen o prototyp, ale možná si budeme moci takový notebook za nějaký čas koupit.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

hodne velka, prakticky nepouzitelna nouzovka zalozena na predpokladu, ze se jak s mobilnim pocitacem tak s mobilnim telefonem nebude hybat :)

LiberaleMiguel

14. 6. 2012, 5:15

jo, tak todle bych se nechal libit

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim