reklama

SGS 3: S Voice (apk) a první custom ROM Aktualizováno

SGS 3: S Voice (apk) a první custom ROM [Aktualizováno]
2012-05-21T07:30:44+02:00
• 21. 5. 2012
2

Nejnovější vlajková loď již překvapila počtem předobjednávek, které se rovnají číslu 9 miliónů. Zřejmě to není konečný počet, a tak můžeme předpokládat, že dosáhne minimálně na předchůdce SGS 2. V tomto týdnu se komunitě podařilo získat ROM tohoto super smartphonu, a tak ihned odstartovaly úpravy a vylepšování. Konkrétně se objevil Android pro tureckou verzi mobilu a na XDA Developers si jej můžete stáhnout a zkoumat jej.

6993914150_b309f01e2e_b

Zajímavostí této ROM je, že její velikost dosahuje 785.9 MB, což už je pořádné číslo. Pro porovnání můžeme uvést, že CM9 s Androidem 4.0 se pohybuje mezi 120 a 130 MB. Je jasné, že Samsung Galaxy S 3 obsahuje spoustu softwaru od Samsungu. Příkladem může být S Voice, který má být odpovědí na Siri od Applu.

Nejedná se tedy pouze o uniklou ROM, komunita nyní začíná dolovat jednotlivé aplikace a funkce. To znamená, že již teď si na svém mobilu můžete vyzkoušet třeba právě S Voice (pouze pro ICS). Pokud rádi experimentujete, tak si tuto funkcionalitu můžete nainstalovat na svůj smartphone. Samozřejmě musíme upozornit, že vše děláte na vlastní nebezpečí. Návod naleznete na italském webu android.hdblog.it, nebo můžete využít opět XDA Developers.

svoice

Po uvolnění této aplikace začala komunita testovat a nyní se objevilo první video, na kterém je představena. Konkrétně se otestovala na smartphonu HTC One X.

Zřejmě ještě o něco očekávanější aplikací nebo funkcí bude Pop-up Play, což je plovoucí okno, kde se přehrává video. Dále komunita pracuje na Smart Stay, díky kterému displej smartphonu nepohasne, když se na něj díváte – upravuje dobu podsvícení. Kromě aplikací a funkcionalit již existuje první root pro SGS 3. Komunita pracuje na plné obrátky a vypadá to, že se tento smartphone na XDA Developers stane velmi oblíbenou hračkou.

Zdroj: xda-developers.com (1), xda-developers.com (2), android.hdblog.it


Aktualizováno:

Opravdu to netrvalo dlouho a komunita se v přípravě první upravené ROM pro Samsung Galaxy S 3 rozjela. Ačkoliv se zatím neprodává, tak je tu první custom ROM pro tento smartphone. Samozřejmě se jedná o práci XDA Developers. Za první upravenou ROM stojí uživatel se jménem ::indie::. ROM ponese označení Omega.

omegaromserieslogo

Bohužel je tu celkem velký problém. Tento vývojář prozatím osobně nemá  Samsung Galaxy S 3 a tudíž svůj výtvor nemůže vyzkoušet. Proto prosí kohokoliv s tímto mobilem, aby ROM začal testovat. Nyní je více než pravděpodobné, že pokud si koupíte tento smartphone, tak na vás již bude čekat první odladěná custom ROM.

Zdroj: Vlákno na xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No tak hromadu věcí nebude možné dát z SGSIII na jiné telefony. To už si slibovali uživatelé SGS, že když vyjde SGSII, budou mít spoustu fíčur pro SGS a skutek utek.
Jinak opravdu nechápu proč vydávat custom rom, když ještě ani nikdo neví, jak funguje ta co tam je na SGSIII…hlavně být první

No hezky :D To jde rychle, docela by mě zajímalo, jestli o ten telefon bude stále takový zájem, když vlastně vše co je na něm nového, tak si budou moct stáhnout všichni ostatní.. .:)
Napadá mě jen čtyřjárdro, což není podle mě takový lákadlo a hodně diskutabilní desing..
Pro mě už ten telefon přestává být zajímavý :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat