reklama

Aktualizováno

[Aktualizováno] Openmobility – konference o otevřených mobilních technologiích
2012-04-09T14:28:58+02:00
• 9. 4. 2012

Pokud jste se stejně jako já byli 4. 4. 2012 podívat na Red Hat Open House, mohli jste se dozvědět spoustu zajímavých informací z oblasti otevřeného software. Já jsem si při té příležitosti navíc domluvil schůzku se zástupci sdružení Openmobility. Co jsem se o tomto sdružení, zabývajícím se otevřenými mobilními technologiemi, dozvěděl?


9. 4. 2012

Na oficiálním webu konference Openmobility (www.openmobility.eu) byl zveřejněn kompletní program. Konference se koná 21. 4. 2012 na Katedře informatiky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Přesná adresa je Malostranské náměstí 25, Praha 1.


Otevřené mobilní technologie jsou tu samozřejmě již delší dobu. Vývojáři vyvíjí, uživatelé zkouší, ale chyběla tomu nějaká standardizovaná forma. Tu se  před dvěma lety rozhodli dát pojmu otevřených mobilních technologií pánové Martin Holec, Jaroslav Řezník a Jan Mareš založením sdružení Openmobility.

Openmobility nejsou pouze seskupením zájemců o open source v mobilním světě. V portfoliu jejich činností je také pořádání konference, jejíž název se shoduje s názvem sdružení – Openmobility. První ročník se konal v roce 2010 ve Zlíne. Minulý rok jste konferenci mohli navštívit v Brně a letos bylo místo konání stanoveno na Prahu.

Z pořadatelů konference čišelo nadšení a program jsem si poslechl asi třikrát. Pokud bych měl vybrat tři „taháky“, které mě mezi přednáškami zaujaly, pak by to asi byly tyto:

  • Martin Kolman: Comparison of today’s mobile Linux distributions (Srovnání dnešních mobilních linuxových distribucí)
  • Christoph Mair: Openmoko is dead. Long live OpenPhoenux! (Openmoko je mrtvé. Ať žije OpenPhoenux!)
  • Josef Průša: RepRap 3D printer (RepRap 3D tiskárna)

Kromě přednášek se můžete těšit na vývojářské workshopy o Qt5, PySide, Qt quick nebo webOS a Enyo, ale také na kovovější záležitosti v podobě praktických ukázek zmiňované 3D tiskárny a VJ desky Milkymist One. Pokud vydržíte do konce, možná  Vám VJ Jirka předvede i nějaké pokročilejší schopnosti tohoto zařízení.

Vrcholem celé konference je nejen afterparty, ale hlavně vyhlášení vítězů vývojářské soutěže o mobilní telefon Nokia N9, která běží pod záštinou sdružení Openmobility a společnosti Nokia už od 13. 3. 2012. Pokud by Vás mrzelo, že už jste soutěž prošvihli, nezoufejte. Ještě máte čas. Není ho moc, ale pokud se budete snažit, máte pořád šanci. Registrace sice končí už 6. 4., ale soutěž samotná trvá ještě týden do 13. 4. 2012. Dle informace pořadatelů není nutné, aby byla aplikace plně funkční. Pokud dodáte kvalitně zpracovaný prototyp, nic není ztraceno.

Zástupci konference a sdružení Openmobility by Vás, naše čtenáře, skrze tento článek také rádi požádali o pomoc. Pokud by se mezi Vámi našel šikovný grafik ochotný s konferencí spolupracovat, měli by pro něj požadavek na vytvoření plakátu s programem. Openmobility jako neziskové sdružení není schopno nabídnout finanční odměnu. Pokud se ale připojíte, je Vám k dispozici tričko a zkušenosti ze spolupráce na propagaci odborné konference. Kontaktovat je můžete na emailu info@openmobility.cz.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim